RAKSTM

Pojedynek Dawida z Goliatem. Czy Raków pokona Stal?

Niedzielne zmagania w Ekstraklasie rozpoczniemy w Bełchatowie, gdzie lider podejmie beniaminka. Przed Rakowem raczej łatwe zadanie, choć nasza liga pokazała nie raz, że lubi zaskakiwać.

Za klubem z Częstochowy historyczne osiągnięcie. Po raz pierwszy w historii zostali liderem najwyższej klasy rozgrywek. Na ten moment w pełni zasłużenie. Grają piłką, prawie każdego leją strzelając kilka goli, a sami tracą przy tym nie za wiele. W dobrej formie od początku jest David Tijanić, a przeciwników straszy Tomasz Petrasek, który gra nie tylko w obronie. Znakomitym transferem wydaje się być Marcin Cebula, który od samego początku wpasował się do zespołu i stał się jednym z jego liderów. Przetasowania w ataku też wyszły Rakowowi na dobre. Zarówno Gutkovskis jak i Ivi Lopez mieli dobre wejście i już mogą pochwalić się kilkoma zdobyczami bramkowymi. Czy pokonają jednak Stal?

Beniaminek tydzień temu przegrał w fatalnym stylu 6:0 z Wisłą Kraków. Był jednak w stanie postawić się Cracovii, która zremisowała z zespołem Marka Papszuna. Logika naszej ligi wskazywałaby na wyrównany mecz, ale chyba nie tym razem. Stal mimo przyzwoitego początku gra coraz słabiej, a gospodarze dzisiejszego spotkania coraz lepiej. Może pogromu nie będzie, ale powinniśmy się spodziewać dobrego spotkania i pewnego zwycięstwa Rakowa.