Pogoń Szczecin upuszcza strefę spadkową

Pogoń Szczecin po ciekawym spotkaniu wygrała przed własną publicznością 2:1 z Wisłą Płock i tym samym opuściła strefę spadkową. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Kamil Drygas, Morten Rasmussen oraz Igor Łasicki.

Gra Pogoni nie kleiła się tak dobrze, jak w dwóch pierwszych spotkaniach wiosny. O dominację w środku pola z Wisłą trzeba było stoczyć małą batalię, ale gospodarze nie wychodzili na tym źle. Okazji było mało, ale Pogoni dopisało szczęście.

W 33. minucie po nieudanym wybiciu piłki z pola karnego przez Wisłę, na strzał zdecydował się Jakub Piotrowski. Piłka zrobiła kilka koziołków i trafiła do ustawionego z boku Kamila Drygasa. Ten przyjął i uderzył między nogami bramkarza do siatki. Wisła Płock wyrównała w 69. minucie. Centrę z rzutu rożnego Semira Stilicia na gola zamienił Igor Łasicki. 10. minut później było już 2:1, Adam Buksa dostał dobrą piłkę od Adam Frączczaka i wyłożył ją na tacy Rasmussenowi, który ustalił wynik spotkania.