slapog

Pogoń stanie przed niepowtarzalną szansą na zdobycie Wrocławia!

W ramach 19 kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław na swoim stadionie podejmie Pogoń Szczecin. Dla obu drużyn będzie to okazja do przełamania. Portowcy ostatni raz zainkasowali komplet we Wrocławiu 20 lat  temu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Piotr Lasyk.

Dla podopiecznych trenera Lavicki ten rok nie jest usłany różami. Droga którą kraczą jest dosyć kręta i wyboista, a jeśli ich gra nie poprawi się diametralnie, to misja czeskiego szkoleniowca może zmierzać nieuchronnie ku końcowi. Ostatnie cztery spotkania to zarówno nijaka gra, jak i brak polotu i chęci do czegokolwiek. Gra Śląska się nie klei, atmosfera do najlepszych nie należy, co widać na boisku. Idealne podsumowanie wyników to zaledwie jeden gol, a przy tym zdobyte dwa punkty to i tak przy takiej grze to przyzwoity rezultat. Za gospodarzami przemawia prawo serii, bowiem od dwóch dekad nie przegrali u siebie z Portowcami, a najlepszą okazją do przełamania i nabrania wiatru w żagle jest pokonanie drużyny z topu.

Podopieczni Kosty Runjaicia w ostatnich dwóch meczach nie zachwycali skutecznością. Mimo drugiego miejsca w tabeli, nie będą i nie mogą pozwolić osiąść na laurach, bo mogą dokonać historycznego sukcesu jakim by było Mistrzostwo Polski. Portowcy będą chcieli przełamać we Wrocławiu ten zły impas i udowodnić swoją wartość. W Szczecinie skończyło się 1:0 i goście zrobią wszystko, by ten korzystny rezultat powtórzyć. Poprzedni mecz pokazał jakim ważnym ogniwem w układance Runjaicia jest Damian Dąbrowski, jego brak mocno rzutował na grę w środku pola i był widoczny. Dziś na szczęście powinien wyjść w wyjściowym składzie. Szansę debiutu może otrzyma Rafał Kurzawa dla którego byłby to powrót do polskiej piłki po prawie 3 letnim rozbracie.