statystykilegpog

Pogoń ograła Legię na zakończenie sezonu!

Legia w rezerwowym składzie przegrała kolejne spotkanie, tym razem lepsza okazała się Pogoń. Mistrz Polski po raz kolejny wystawił skład z dużą ilością juniorów i uległ rywalom 1:2.

Gdyby nie otoczka kibicowska związana ze świętowaniem tytułu, mecz przypominałby sparing. Obie drużyny w pierwszej połowie nie popisały się, bardziej doświadczona Pogon przeważała, ale bez konkretów. Najlepszą okazję jaką stworzyli gracze Legii tuż przed przerwą to akcja napastnika i skrzydłowego – Rosołek wdarł się z piłką w pole karne i podał do Cholewiaka, który przestrzelił z kilku metrów.

Pogoń grała konsekwentnie i przed końcem pierwszej części gry zdobyła swojego gola. Po akcji prawą stroną Zecha Listkowski ograł w polu karnym Wieteskę i pokonał bramkarza Wojskowych.

W drugiej połowie Legia się przebudziła i to ona ruszyła na bramkę rywali. Stipica mógł się wykazać broniąc strzały Rosołka i Warchoła. Piętą zaskoczyć bramkarza Portowców próbował Włodarczyk. W 82. minucie mimo grania nieco bardziej zachowawczo Pogoń podwyższyła prowadzenie. Frączczak znalazł się pięć metrów przed bramką Legii. Dostał precyzyjne podanie od Smolińskiego i celnym strzałem pokonał Cierzniaka. Gospodarzy było stać tylko na honorowego gola. Zdobył go w swoim ligowym debiucie Warchoł.

Szczecinianie dokonali czegoś wyjątkowego. Trzy razy grali w tym sezonie z Legią i trzy razy z nią wygrali.