POGZAG

Pogoń i Zagłębie rozegrają ostatnie spotkani w tym roku, w jakim humorze udadzą się na zimową przerwę?

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 14 kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie na swoim stadionie Zagłębie Lubin, dla obu drużyn będzie to ostatnie spotkanie przed zimową pauzą. Jak poradzą sobie w dzisiejszym spotkaniu? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15. Sędzią głównym spotkania będzie Sebastian Jarzębak.

Spotkanie między obecnie trzecią, a szóstą siłą Ekstraklasy zapowiada się obiecująco. Pogoń jest na fali po trzech zwycięstwach z rzędu, zwłaszcza po tym jak w ostatniej kolejce rozprawili się z nie byle kim, bo Lechem Poznań. Drużyna Kosty Runjaicia będzie chciała zrobić wszystko, by przezimować przerwę na podium, a wszystkie argumenty są po ich stronie, by tak się stało. Mają najlepszą defensywę w lidze, bramkarza z największą  liczbą czystych kont oraz razem stawią monolit przeciw któremu ciężko jest się przeciwstawić.

Przechodząc do drużyny gości, to po niechlubnej serii 4 spotkań bez zwycięstwa, w ostatnich trzech kolejkach się przełamali gromadząc siedem punktów. Osłabieniem na pewno może być brak Sasy Balicia i Filipa Starzyńskiego, choć ich występ nie jest niemożliwy. Jednak drużyna trenera Martina Seveli zrobi wszystko, by wywieźć ze Szczecina korzystny wynik. Ciekawostką jest fakt, iż w ostatnich 5 meczach między tymi dwoma drużynami zawsze wygrywała drużyna gości. Ciekawe jak potoczy się to dzisiejszego popołudnia. Miejmy nadzieję, że pomimo nieprzyjemnych warunków, piłkarze rozgrzeją nas swoją grą do czerwoności.