statystykilks

Podział punktów w Łodzi

Łódzki Klub Sportowy bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock w 22. kolejce Ekstraklasy. Spotkanie nie było porywające i z przebiegu gry bezbramkowy remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Pierwsza połowa nie rzuciła na kolana. Oba zespołu skupiły się na grze w środku pola i ostrej grze, co skutkowało tym, że sędzia pokazał aż cztery żółte kartki. Niestety groźnych sytuacji było mniej niż tych kartek. Przez większość czasu grę prowadzili goście. Brakowało im jednak skuteczności pod bramką rywali. Najlepszą sytuację mieli po rzucie wolnym w 11. minucie, kiedy to dośrodkowania Dominika Furmana nie zdołał złapać Arkadiusz Malarz. Strzelał jeszcze Giorgi Merebaszwili, ale bramkarz łodzian dobrze interweniował. Sporo było stałych fragmentów gry, ale nie kończyły się one strzałami. Gospodarze mogli zdobyć bramkę z gry, ale mocny strzał Michała Trąbki obronił Thomas Daehne.

W drugiej połowie gra obu ekip była jeszcze gorsza, gracze skupiali się na walce w środku pola i przejęciu tej częwci boiska. Oba zespoły miały ogromny problem z kreowaniem gry. Akcje kończyły się w okolicach pola karnego rywali. Mecz skończył się bezbramkowym remisem. Tym razem bramkarze nie musieli się zwyczajnie wysilać, a ich stroje nawet nie nadają się do wyprania po spotkaniu. Co prawda w końcówce spotkanie trochę się ożywiło, ale nie mieli wielu okazji do interwencji.