zapowiedzipuchary

Po pierwsze zwycięstwo!!! Mecz Glasgow Rangers – Lech Poznań już dziś.

Już dziś mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej w którym zmierzą się Glasgow Rangers i Lech Poznań. W pierwszym meczu dzisiejszy gospodarz wygrał ze Standardem Liege 2:0. Natomiast Lech powalczy o pierwsze punkty w fazie grupowej, po przegranej z Benficą 2:4.

Lech Poznań w tym sezonie pokazuje dwa oblicza. Świetna gra w Europie, awans do fazy grupowej i świetna gra ofensywna z zespołem o klasę lepszym jakim była Benfica Lizbona. Jest też krajowe podwórko na którym lechici wypadają na razie blado. Prawdą jest, że najmocniejsze portugalskie ekipy wyprzedzają nasze topowe kluby o lata świetlne pod każdym względem. Na boisku tego nie było widać i można tylko się zastanawiać jak Lech wyglądałby w defensywie, gdyby nie eksperymentalny środek obrony ustawiony z konieczności.
Tamten mecz to już przeszłość i trzeba patrzeć na dzisiejsze spotkanie. Z pewnością drużyna prowadzona przez legendę Liverpoolu, czyli Stevena Gerrarda jest faworytem tego spotkania. 54-krotny mistrz Szkocji gra u siebie, choć puste trybuny Ibrox Park nie będą miały takiej siły, jak wtedy, gdy zasiada tam komplet 50 817 kibiców. Lech niestety ma poważne problemy kadrowe przed tym spotkaniem. Trener Dariusz Żuraw nie będzie mógł skorzystać z trzech ważnych piłkarzy. Wśród nieobecnych są: motor napędowy drugiej linii Pedro Tiba, niesamowicie utalentowany Jakub Kamiński, który dobrze pokazał się w poprzednim meczu, oraz Djordje Crnomarković.
Co dziś zwycięży? Doświadczenie międzynarodowe i potencjał Glasgow Rangers, czy fantazja i przebojowość w grze ofensywnej Lecha? Początek emocji o 21.00.