Pierwsze zwycięstwo beniaminka z Sosnowca

W piątkowy wieczór Zagłębie Sosnowiec pokonało Pogoń Szczecin przed własną publicznością 3:0.

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla Portowców, ponieważ już w 5. minucie meczu piłkę do własnej bramki skierował Tomasz Hołota. W 25. minucie świetną szansę na wyrównanie miał Adam Frączczak. Jego strzał głową został obroniony przez Dawida Kudłę. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie, a do szatni z prowadzeniem schodziło Zagłębie, które nie oddało celnego strzału na bramkę.

W 50. minucie meczu Pogoń miała naprawdę dobrą sytuację, lecz Kozulj, który w tym meczu miał pełnić rolę podwieszonego napastnika trafił w boczną siatkę. Dziesięć minut później gospodarze oddali pierwszy celny strzał. Tomasz Nowak oddał niegroźny strzał w środek bramki, a bramkarz szczecinian bez problemu złapał piłkę. Trener gości, Kosta Runjaić posłał w bój 17-letniego napastnika Adriana Benedyczaka, lecz nie udało mu się odmienić losów spotkania. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik podwyższył Konrad Wrzesiński, który strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. W ostatniej akcji  wynik ustalił Żarko Udovicić, który do asysty dołożył bramkę. Zagłębie Sosnowiec przesunęło się w tabeli na 8. miejsce. Pogoń notująca wysoką porażkę z Zagłębiem spadła  za Cracovię i zamyka tabelę Ekstraklasy. W następnej kolejce beniaminek z Sosnowca pojedzie do Poznania na mecz z Lechem, natomiast Szczecinianie podejmą przed własną publicznością Cracovię.