pucharpolski

Pierwsze rozstrzygnięcia w Pucharze Polski

We wtorek 25. września odbyły się pierwsze mecze Pucharu Polski. W tym sezonie oglądamy nieco inną formę tych rozgrywek. Od pierwszej rundy do gry wkraczają zespoły z Lotto Ekstraklasy. Poza tym zrezygnowano z formuły mecz i rewanż. Wyniki znajdziecie poniżej: 

 

Śląsk Świętochłowice – Arka Gdynia 0:3 
Bramki: 27′ Aankour, 33′ Vinicius, 39′ Siemaszko

Śląsk: 1. Łukasz Gambusz – 5. Jakub Wagner, 6. Mateusz Kaiser, 8. Kamil Ściętek, 9. Damian Wasiak (79, 75. Dawid Kaciuba), 10. Dawid Hewlik, 11. Daniel Koniarek, 19. Łukasz Łebko, 23. Łukasz Wawrzyniak, 90. Daniel Czapla, 93. Adrian Lesik.

Arka:
 30. Kacper Krzepisz – 2. Tadeusz Socha, 3. Christian Maghoma, 26. Adam Danch, 18. Karol Danielak – 44. Robert Sulewski, 4. Dawid Sołdecki, 9. Nabil Aankour (82 Oskar Bohm), 20. Goran Cvijanović (46 Andrij Bohdanow), 8. Marcus Vinícius – 11. Rafał Siemaszko (72 Damian Zbozień).

 

Siarka Tarnobrzeg – Wisła Płock 1:4
Bramki: 63′ Ropski – 10′ Angielski, 54′ Uryga, 62′ Stilić, 65′ Szymański

Siarka: 1. Krystian Krupa – 11. Mateusz Janeczko, 23. Dawid Kubowicz, 4. Łukasz Nadolski, 37. Michał Bierzało (46, 20. Grzegorz Płatek), 77. Aleksander Drobot – 51. Maksymilian Sitek (73, 17. Łukasz Świderski), 7. Kamil Radulj, 18. Kacper Maik (77, 15. Mateusz Wawrylak) – 9. Krzysztof Ropski, 19. Adrian Gębalski.

Wisła: 31. Bartłomiej Żynel – 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński – 7. Nico Varela, 6. Damian Rasak, 29. Riccardo Grym (57, 4. Damian Szymański), 23. Semir Štilić (67, 16. Oskar Zawada), 11. Carlitos (71, 96. Jakub Łukowski) – 19. Karol Angielski.

 

Gryf Wejherowo – Stomil Olsztyn 1:3
Bramki: 57′ Wicki – 31′, 43′ Zając, 36′ Sołowiej

Gryf: 12. Wiesław Ferra – 19. Grzegorz Gulczyński (46, 22. Błażej Niciński), 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka, 6. Oskar Sikorski, 15. Piotr Kołc, 20. Maciej Koziara (67, 14. Paweł Czychowski), 8. Robert Chwastek – 9. Dawid Rogalski.

Stomil: 13. Michał Leszczyński – 4. Jakub Mosakowski, 6. Ernest Dzięcioł, 16. Łukasz Sołowiej, 20. Wojciech Dziemidowicz – 34. Wołodymyr Tanczyk, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 73. Dominik Wasiak (77, 31. Hubert Szramka), 9. Tomasz Zając (90, 11. Maciej Serbintowicz) – 17. Mateusz Mętlicki (72, 19. Rafał Śledź).

 

ŁKS Łódź – Lech Poznań 0:1
Bramka: 120′ Amaral

ŁKS: 33. Dominik Budzyński – 8. Kamil Rozmus, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 24. Kamil Juraszek, 5. Bartosz Widejko – 22. Kamil Żylski (63, 7. Patryk Bryła), 17. Mateusz Gamrot, 9. Wojciech Łuczak (88, 6. Maciej Wolski), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 13. Jakub Kostyrka (58, 18. Piotr Pyrdoł) – 88. Rafał Kujawa (99, 10. Jewhen Radionow).

Lech: 30. Matúš Putnocký – 19. Tomasz Cywka, 26. Rafał Janicki, 5. Dimítris Goútas, 22. Wołodymyr Kostewycz – 29. Kamil Jóźwiak (77, 34. Tymoteusz Klupś), 7. Maciej Gajos (64, 18. Mihai Răduț), 6. Łukasz Trałka, 25. Pedro Tiba, 24. João Amaral (120, 77. Piotr Tomasik) – 32. Christian Gytkjær.

 

Polonia Głubczyce – Chrobry Głogów 0:8
Bramki: 4′, 9′, 43′ Kaczmarek, 17′, 83′ Bach, 43′ (s) Fedrowicz, 58′ Nowicki, 72′ Kona

Polonia: 1. Robert Poźniak – 2. Łukasz Bawoł (68, 21. Przemysław Zawadzki), 6. Fellipe (87, 16. Szymon Biśta), 7. Rafał Czarnecki (46, 8. Dawid Toporowski), 9. Piotr Jamuła, 15. Jacek Lenartowicz, 17. Szymon Grek, 18. Roman Forma, 22. Adam Łukowski, 23. Kacper Fedorowicz, 26. Jacek Broniewicz.

Chrobry: 12. Sławomir Janicki – 18. Michał Ilków-Gołąb, 32. Przemysław Stolc, 5. Oskar Repka, 6. Jarosław Ratajczak – 25. Jakub Bach, 7. Maciej Kona, 10. Łukasz Zejdler (65 Daniel Wajsak), 17. Damian Sędziak (58 Damian Kowalczyk), 77. Serhij Napołow (46 Szymon Nowicki) – 26. Konrad Kaczmarek.

 

Ruch Chorzów – Odra Opole 1:5
Bramki: 19′ Kędziora – 2′, 26′ Skrzypczak, 56′ (s) Kulejewski, 74′ Baranowski, 75′ Mikinić,

Ruch: 1. Adam Wilk – 26. Lukáš Ďuriška, 3. Robert Obst, 21. Bartłomiej Kulejewski, 14. Mateusz Bartolewski – 28. Jakub Kowalski (69, 34. Artur Balicki), 58. Patryk Sikora (26, 27. Bartosz Nowakowski), 16. Michał Walski, 10. Mateusz Bogusz (88, 4. Mateusz Machała), 17. Bartłomiej Wdowik – 24. Wojciech Kędziora.

Odra: 25. Michał Szromnik – 8. Rafał Brusiło, 23. Paweł Baranowski, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 9. Tomáš Mikinič (86, 77. Patryk Janasik), 14. Sebastian Bonecki (70, 5. Rafał Niziołek), 17. Jakub Habusta, 98. Mateusz Czyżycki (80, 10. Jakub Moder), 88. Marcin Wodecki – 20. Szymon Skrzypczak.


Pogoń Siedlce – Stal Mielec 2:1 
Bramki: 75′ Bochnak, 76′ Mójta – 33′ Kuświk

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 10. Lucas Guedes, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta – 14. Michał Wrzesiński, 16. Bartosz Wiktoruk (61, 18. Andrzej Rybski), 11. Piotr Marciniec, 17. Mateusz Bochnak, 7. Paweł Garyga(46, 20. Kamil Walków) – 29. Patryk Szczepański (67, 87. Adrian Paluchowski).

Stal: 29. Damian Primel – 11. Mateusz Gancarczyk, 51. Rafał Grodzicki, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leândro – 30. Łukasz Wroński, 15. Arkadiusz Górka (75, 23. Krystian Getinger), 20. Grzegorz Tomasiewicz (46, 5. Marcel Gąsior), 33. Maksymilian Banaszewski- 21. Grzegorz Kuświk (46, 28. Mendi), 99. Sebastian Bergier.


Chojniczanka Chojnice – Legia Warszawa 0:1
Bramka: 27′ Pazdan

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 23. Jacek Podgórski, 90. Tomasz Boczek, 2. Kamil Sylwestrzak, 6. Przemysław Pietruszka – 22. Karol Gardzielewicz, 7. Krzysztof Danielewicz (79, 5. Paweł Zawistowski), 9. Wojciech Trochim, 87. Damian Piotrowski (27, 16. Miłosz Przybecki) – 21. Emil Drozdowicz (71, 10. Tomasz Foszmańczyk), 11. Janusz Surdykowski.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 41. Paweł Stolarski, 55. Artur Jędrzejczyk, 2. Michał Pazdan, 5. Mateusz Hołownia – 53. Sebastian Szymański, 26. Cafú, 24. André Martins, 32. Miroslav Radović (58, 18. Michał Kucharczyk), 21. Dominik Nagy – 19. José Kanté (42, 27. Carlitos).

 

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 k. 4:5
Bramki: 60′ Ondrasek – 15′ Nalepa

Wisła: 22. Michał Buchalik – 5. Jakub Bartkowski, 15. Zoran Arsenić, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak – 24. Marko Kolar (62, 77. Martin Košťál), 80. Patryk Plewka (120, 21. Marcin Grabowski), 10. Vullnet Basha, 7. Dawid Kort (74, 23. Paweł Brożek), 11. Jesús Imaz (108, 9. Rafał Boguski) – 13. Zdeněk Ondrášek.

Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 3. João Nunes, 25. Michał Nalepa, 5. Steven Vitória, 4. Adam Chrzanowski (61, 22. Filip Mladenović) – 11. Konrad Michalak, 36. Tomasz Makowski (106, 80. Mateusz Sopoćko), 6. Jarosław Kubicki, 9. Patryk Lipski, 8. Michał Mak (77, 17. Lukáš Haraslín) – 18. Jakub Arak (69, 28. Flávio Paixão).