statystykipiacra

Piast remisuje i kończy na trzecim miejscu

Po dosyć nudnym spotkaniu na koniec sezonu 2019/2020, Piast zremisował tylko z Cracovią 1:1. Ustępujący mistrz Polski skończył sezon z brązowym medalem, Pasy nieco poniżej przewidywań kończą sezon na 7. pozycji.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już na początku spotkania stworzyli groźną sytuację za sprawą Tiago Alvesa, który nieznacznie przestrzelił. Kilka minut później Parzyszek doszedł do doskonałej okazji, najpierw jest strzał został zablokowany, a dobitkę zmierzającą w okienko z największym trudem wybił Hrosso. Piast napierał, a kolejną szansę zmarnował Vida, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokowali obrońcy.  W 26. minucie przypomniał o sobie ponownie Parzyszek uderzając z narożnika pola karnego myląc się nieznacznie.

Piast atakował, a gola zdobyła Cracovia. Rapa dograł piłkę w pole karne, a Wdowiak z kilku metrów huknął pod poprzeczkę. Pasy poszły za ciosem i po chwili świetnie z ponad 25 metrów uderzył Fiolić, lecz świetnie obronił Plach. Bramkarz Piasta świetnie obronił także kolejny strzał Pasów w wykonaniu Wdowiaka, który główkował po rzucie rożnym. Cracovia się rozkręciła, kolejna akcja i znowu Wdowiak do spółki z Vestenickim, ale z bliska nie udało się strzelić gola.

Po zmianie stron obie drużyny zagrały znacznie mniej intensywnie. Ponad kwadrans nie widzieliśmy żadnej sk)adnej akcji z obu stron. Mecz ożywił Badia podcinką z narożnika pola karnego, lecz pomylił się niewiele. To byłoby piękne trafienie.

W 74. minucie Piast w końcu wyrównał. Badia idealnie dośrodkował na głowę Jodłowca, który pewnym uderzeniem z kilku metrów strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Ostatecznie Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1 i w sezonie 2019/2020 wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.