PIAZAG

Piast powalczy o coś więcej?

Czy Piast podtrzyma świetną passę? Po ostatnim zwycięstwie w Gdańsku apetyty w Gliwicach znacząco wzrosły i co poniektórzy zaczęli przebąkiwać o czymś więcej niż walka o europejskie puchary. Drużyna trenera Fornalika stopniowo i krok po kroku umacnia się w czołówce top4 polskiej ekstraklasy.

Zawodnicy pokroju Hateleya, Valencii, Felixa czy Parzyszka coraz mocniej zapadają w pamięci kibiców. Nie ma ogromnej presji w drużynie, co też stawia Piasta w uprzywilejowanej sytuacji. Teraz przed gliwiczanami kolejna przeszkoda w postaci lubińskiego Zagłębia, które przegrało w pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej. Zagłębie, które ma włączyć się w grę o europejskie puchary będzie starało się zdobyć komplet punktów. Obie drużyny powinny wystąpić w najmocniejszych składach, nikt nie narzeka na urazy w obu zespołach.

Do składu Piasta powinien powrócić Marcin Pietrowski, który został świeżo upieczonym tatą. Ze strony Zagłębia najwięcej oczekuje się tradycyjnie od Filipa Starzyńskiego i Bartłomieja Pawłowskiego. Działaczom lubińskim udało się przedłużyć kontrakt Ślisza, na którego chrapkę mają ponoć Legia oraz Lech. Początek spotkania o godzinie 18. Rozjemca spotkania będzie Lukasz Szczech.