statystki piast arka

Piast odbija się od dna!

Piast Gliwice wygrywa z Arką Gdynia 3-2 i tym samym opuszcza  pozycję  spadkową w tabeli Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobył  Martin Bukata, Maciej Jankowski  i  Gerard Badia dla gości strzelali Mateusz Szwoch i Rafał Siemaszko.

Pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki mieli gospodarze. W 28. minucie Badia zagrał na przedpole do Zivca, a ten przymierzył w słupek. Kilka chwil później miejscowi byli już bardziej precyzyjni. Z lewej strony piłkę w pole karne zagrał Vranjes, Marciniak wybił za krótko, do bezpańskiej futbolówki dopadł Bukata, ograł na zamach Marcjanika i nie dał szans Jałosze.

Szczęście uśmiechnęło sie do Arki po zmianie stron. W 54. minucie Siemaszko wpadł w pole karne, nie trafił w piłkę i po chwili przy próbie dobitki przytrzymywał go Korun. Napastnik Arki upadł i sędzia zdecydował się wskazać na „wapno”. Kontrowersyjna decyzja arbitra. Do „jedenastki” podszedł Szwoch i pewnym strzałem przy prawym słupku dał wyrównanie.

W 66. minucie zrobiło się 1:2 dla gości. Mierzone dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Formelli na bramkę zamienił Siemaszko. Piłka poszybowała tuż pod poprzeczkę, Szmatuła był bez szans. Radość Arki nie trwała długo. W 68. minucie na murawie pojawił się Jankowski i już w pierwszej akcji zamienił wrzutkę Badii na bramkę głową.

Były piłkarz Wisły Kraków maczał także palce w zwycięskiej bramce dla gliwiczan. W 83. minucie jego rajd faulem zatrzymał Warcholak, za co dostał drugą żółtą kartkę. Do piłki tuż sprzed pola karnego podszedł Badia i świetnym strzałem nad murem pokonał Jałochę.