statystykipiazag

Piast goni czołówkę

Piast ograł pewnie w Gliwicach zespół Zagłębie Lubin 2:0. Gole zdobywali Jorge Felix z karnego oraz Jakub Czerwiński. Oba zespołu zimą nie zrobiły rewolucji w swoich składach, dlatego jedenastki i wyglądały podobnie i podobnie grały jak jesienią.

Od początku spotkania to gospodarze przejęli inicjatywę w spotkaniu, grali rozważnie co rusz atakując bramkę lubinian. Goście nie nadążali za tempem gry swoich rywali i często uciekali się do fauli. W 17. minucie w polu karnym faulowany był Piotr Parzyszek i do „jedenastki” podszedł Jorge Felix. Hiszpan nie uderzył najlepiej, ale Konrad Forenc był spóźniony i nie zdołał obronić tego strzału. Po po golu nie zaprzestawał swoich atakował i przeważał nad rywalami. Jednak kilka razy nadział się na kontrę Zagłębia. Jednak podopieczni Martina Szeveli nie potrafili wykorzystać swoich szans i do przerwy przegrywali.

W drugiej połowie przebudzili się goście z Lubina. Zagłębie w końcu potrafiło dłużej utrzymywać się przy piłce, ale nie miało pomysłu na rozegranie akcji. Główne zagrożenie generowali poprzez ciekawie rozgrywane stałe fragmenty gry. W 51. minucie groźnie uderzał z wolnego Filip Starzyński, ale Plach zdołał obronić ten strzał. Chwilę później dobrą sytuację miał Damjan Bohar, ale nie trafił w bramkę. Niewykorzystane okazje zemściły się w 78. minucie. Po rzucie rożnym, do siatki trafił Jakub Czerwiński. Po tym trafieniu Piast grał dużo pewniej i nie oddał już prowadzenia. W końcówce miał kolejne sytuacje, ale najpierw Jorge Felix uderzył nad bramką, a potem Tomasz Jodłowiec trafił w bramkarza.