pucharpolski

Pewne zwycięstwo i awans Mistrza Polski

Legia Warszawa awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 4:0 po golach Brozia, Sadiku, Szymańskiego i Dąbrowskiego. O awans do półfinału Wojskowi powalczą już w dwumeczu z Drutex-Bytovią Bytów. Która, pokonała Pogoń Szczecin po serii rzutów karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry mieliśmy wynik 0:0.

Legioniści mogli wyjść na prowadzenie już w 3. minucie meczu po ładnej wymianie piłki Chukwu z Niezgodą.Napastnik znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym, strzelił lewą nogą mocno, po długim rogu, ale z uderzeniem poradził sobie bramkarz gospodarzy. W 10. minucie świetną sytuację miał Ruch. Sotor dośrodkował z prawego skrzydła do Bachora, ale ten spudłował z bardzo bliskiej odległości. Mistrzowie Polski prowadzili od 18. minuty, gdy Łukasz Broź pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Niezgodzie. Dwadzieścia minut później mogło być 2:0, ale po strzale Szymańskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w spojenie. Pierwsza połowa nie przyniosła więcej bramek choć okazji nie brakowało żadna z drużyn nie zdołała umieścić piłki w siatce.

Drugą połowę zaczynamy z jedną zmianą w drużynie Legii Kucharczyk wchodzi za Chukwu. Legioniśći na początku spokojnie rozgrywali piłkę i nieudolnie próbowali wrzucać piłkę w pole karne. 57. minuta mocne, płaskie dogranie Monety w pole karne do Kucharczyka, ten strzela niecelnie i od bramki rozpoczną gospodarze. 62. minuta akcja gospodarzy. Płaskie zagranie Pałacha ze skrzydła na 11. metr, ale Czapliński strzela niecelnie. 64. minuta świetne dośrodkowanie Szymańskiego i Sadiku z wielkim spokojem wykańcza akcję Legii. 2:0! Legia już prawie pewna awansu. 76. minuta kolejne zagranie na lewe skrzydło do Michała Kucharczyka, ten wykłada piłkę Szymańskiemu, a młody zawodnik Legii pewnie strzela w kierunku dalszego słupka bramki gospodarzy i mamy już 3:0. W 82. minucie wynik meczu ustala Dąbrowski który wykańcza dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnym strzałem głową.  Legia pewnie wygrała i gra dalej. W następnej rundzie zmierzą się z Drutex-Bytowią Bytów.

Ruch Zdzieszowice – Legia Warszawa 0:4 (0:1)

Bramki: Broź 18′ (k.), Sadiku 64′, Szymański 75′, Dąbrowski 82′

Legia: Cierzniak – Broź, Dąbrowski, Żyro, Moneta – Kopczyński (Szczepański 73′), Mączyński – Szymański, Pasquato, Chukwu (Kucharczyk 46′) – Niezgoda (Sadiku 60′).

Rezerwowi: Szumski, Astiz, Hlousek, Moulin.

Ruch: Sochacki – Polak, Bachor, Weremko, Kiliński – Sotor, Wieczorek (Zychowich 64′), Czajkowski, Wanat (Rudnik 76′), Zapotoczny (Pałach 56′) – Czapliński.

Rezerwowi: Żurawski, Fesser, Werner, Kubicz.