5fc7d886b4824

Peter Hyballa szkoleniowcem Wisły!

44 letni niemiecki trener podpisał dzisiaj umowę z Wisłą Kraków, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Polskim kibicom zdążył się już przedstawić eliminując Cracovię w eliminacjach do Ligi Europy i sprzeczce z Michałem Probierzem. Już w piątek będzie miał okazję stanąć ponownie naprzeciwko polskiego szkoleniowca w 200 wielkich derbach Krakowa.

Hyballa swoją przygodę rozpoczął w wieku 18 lat w rodzimym klubie Borussii Bocholt. Następnie na rok wyjechał do Namibii, by prowadzić tamtejszy Ramblers Widhoek. Po powrocie prowadził głównie młodzieżowe drużyny BVB, Wolfsburga czy RB Salzburg. Był też asystentem pierwszego trenera Bayeru, a przez pewien moment sam prowadził drużynę. Tak na dobre jego kariera zaczęła się nie tak dawno, kiedy przejął Dunajską Stredę. W ostatnim czasie prowadził NAC Breda, ale rozstał się dosyć szybko przez konflikt wizji z dyrektorem sportowym.

Charakterystyczną cechą nowego szkoleniowca Białej Gwiazdy jest emocjonalność jaką prezentuje przez cały czas, czy to na boisku podczas meczu, czy na treningach i wywiadach. Jest osobą, która doda fantazji konferencją prasowym i da argumenty, by kibice mogli się z nim identyfikować. Do sztabu Wisły może też dołączyć nowy trener przygotowania fizycznego, a także dyrektor sportowy. Jak podały Meczyki.pl obiektem zainteresowania ponownie jest Tomasz Piaseczny, który z krakowskim klubem rozmawiał już latem. O obecnego skauta Arsenalu może być jednak trudno, gdyż wzbudził zainteresowanie nie jednej drużyny. Czy te zmiany dadzą wyczekiwane efekty przy Reymonta 22? Na pewno wydają się być ruchem w dobrą stronę.

 

 

fot. Wisła Kraków