SLAWAR

Ostatnia kolejka w 2020r. Na początek Śląsk – Warta

Nietypowo, bo w czwartek rozpoczynamy 14. i zarazem ostatnią kolejkę piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasa w rundzie jesiennej, meczem Śląsk Wrocław – Warta Poznań. Początek spotkania o godz. 18.00.

Po ostatniej przegranej w prestiżowych derbach Dolnego Śląska ekipa trenera Lavicki, będzie chciała zmazać plamę i wygrać w ostatnim meczu rundy z Wartą Poznań. 6. lokata jaką zajmuje Śląsk i jednoczesna minimalna przewaga rywali sprawia, że przy korzystnych, innych wynikach, wygrana mocno zbliżyłaby wrocławian do ligowej ścisłej czołówki. Dziś zadanie wygląda na o wiele łatwiejsze, bo Warta przegrała 3 ostatnie spotkania, ale przecież każda seria ma swój koniec.

Warta po fatalnych wynikach w ostatnim czasie będzie chciała urwać punkty dzisiejszym faworytom, gdyż bardzo blisko za plecami są Wisła Kraków, Stal Mielec i Podbeskidzie, a ewentualna, kolejna przegrana może bardzo niebezpiecznie zepchnąć poznaniaków na dno tabeli.

Każda z drużyn będzie chciała powalczyć w tym meczu o spokojniejszą zimę. Dla jednych wygrana będzie oznaczać zbliżenie się do walki o przyszłoroczne puchary, a dla drugich nadzieja na pozostanie w ekstraklasie.