LEHLPO

Ostatki 11.kolejki. Lechia Gdańsk – Lech Poznań

W meczu kończącym 11. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasa Lechia Gdańsk zmierzy się z Lechem Poznań.

Gospodarz dzisiejszego spotkania po ostatniej przegranej z Piastem Gliwice 0:2 będzie chciał wygrać, aby gonić ligową czołówkę. Na jego drodze stanie nasza drużyna eksportowa, czyli Lech Poznań, który ma ogromne problemy w lidze z punktowaniem, głównie za sprawą większej ilości meczów i krótkiej ławki.

Lechia Gdańsk z dorobkiem 16. punktów zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. Ewentualna wygrana pozwoliłaby na awans na czwartą lokatę. Bilans podopiecznych Piotra Stokowca w ostatnich pięciu meczach to dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki, więc bilans mało imponujący. Gdańsk już od dawna ma duże aspiracje, lecz zawsze czegoś brakuje. Dzisiejszy mecz z mocno zmęczonym rywalem jest idealną okazją do zdobycia ligowych punktów.

Nasza jedyna eksportowa drużyna , czyli Lech Poznań w 9. spotkaniach zyskała zaledwie 10 punktów i zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli. Ostatnie cztery mecze to 2 remisy i dwie przegrane. Te spotkania, oraz mecz pucharowy ze Standardem Liege pokazuje, iż drużyna nie wytrzymuje trudów sezonu, gdyż traci cenne bramki w samych końcówkach spotkań. Piłkarze Kolejorza najchętniej zakończyliby już tą rundę, gdyż widać, że ligowi rywale uciekają w tabeli coraz bardziej i, aby myśleć o występie w przyszłorocznych pucharach trzeba już teraz zacząć odrabiać straty, co może być trudne ze względu na mocno obciążone organizmy.

O 18.00 przekonamy się, czy Lechia zbliży się do ligowej czołówki, czy może Lech Poznań zacznie odrabiać straty w walce o przyszłoroczne puchary.