gorpia

Odczarować bramkę. Górnik – Piast

Drugi mecz po przerwie reprezentacyjnej odbędzie się w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie Piasta Gliwice. Faworytem są gospodarze ze względu na miejsce gości w tabeli. Podopieczni Waldemara Fornalika zajmują ostatnią lokatę z 2 oczkami. Czy wygrają w końcu mecz?

 

Górnik zaczął wręcz wyśmienicie, bo samymi zwycięstwami. Z czasem wpadł jednak w kryzys, ale nie przeszkodziło mu to w utrzymaniu wysokiego miejsca. Obecnie traci tylko trzy punkty do liderującego Rakowa i dzisiaj ma idealną okazję by zdobyć kolejne oczka. Niektórzy sugerują, że liga nauczyła się Górnika, ale przerwa w rozgrywkach powinna przede wszystkim pomóc w powrocie do zdrowia części zawodników. Wspaniałą okazją na powrót na właściwe tory wydaje się być z najsłabszą drużyną w tym sezonie. Czy jednak będą w stanie narzucić grę brązowym medalistom z zeszłego sezonu?

Piast miał to do siebie, że nie mając wielu wybitnych piłkarzy dawał radę stworzyć solidną drużynę. Nawet wygrał dwa spotkania w eliminacjach do Ligi Europy, gdzie faworytem raczej nie był. Mimo tego w lidze jest pośmiewiskiem ekipy, która w ostatni czasie plasowała się w czołówce. Strzelili zaledwie 5 bramek, a stracili ich aż 14, gdzie to mocna defensywa charakteryzowała gliwiczan. Warto też zauważyć, że jedynie Stal i Podbeskidzie pozwalają się bardziej punktować przez rywali. Za nami już prawie 1/3 sezonu i jeśli w Gliwicach się nie ogarną to zdarzyć może się wszystko. Łącznie ze spadkiem Piasta, który przy jednym spadkowiczu będzie naprawdę obciachowy. Dziś jednak mają szansę pokazać, że jednak nadal są drużyną na poziomie.