LEGSTM

O obronę lidera. Legia Warszawa – Stal Mielec

W ostatnim piątkowym spotkaniu 14. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa Legia Warszawa zagra ze Stalą Mielec. Dla gospodarzy wygrana będzie oznaczać tytuł mistrza jesieni, natomiast, jeśli Stal sprawi niespodziankę znacznie poprawi swoją sytuację w walce o pozostanie w ekstraklasie. 

Mistrz Polski w ostatnim meczu wygrał rzutem na taśmę z Wisłą Kraków, lecz trzeba przyznać, że Legioniści mieli masę problemów z ekipą trenera Hyballi. Dzisiejszym rywalem lidera ekstraklasy będzie Stal, która również ostatnimi czasy zmieniła trenera, tak jak poprzedni rywale. Trener Leszek Ojrzyński podniósł swoją nową drużynę, która na nowo uwierzyła w siebie. Najlepszym dowodem na to jest remis z faworyzowanym Lechem Poznań.
Trener Czesław Michniewicz po objęciu Wojskowych nie przegrał jeszcze meczu w lidze. Na poziomie ekstraklasy, który jest niesamowicie wyrównany jest to duży wyczyn i wydaję się, że w starciu ze Stalą nie powinni mieć większych problemów. Kolejnym faktem jest to, iż w poprzedniej kolejce Legia zagrała słabo i tylko dzięki piorunującej końcówce udało się zgarnąć komplet punktów. To spotkanie będzie idealnym momentem, aby pokazać, że mecz z Wisłą był wypadkiem przy pracy. Kolejnym aspektem motywującym jest to, iż w razie wygranej, Legia spokojnie zasiądzie na fotelu lidera do momentu wznowienia rozgrywek.
Początek emocji 0 20.30.