z23706867IE,Jerzy-Brzeczek

Nowy piłkarz i dyrektor sportowy w Legii. Brzęczek chce przywrócić zimowe zgrupowania. Dłuższa pauza Żurkowskiego?

Okno transferowe wprawdzie już jest zamknięte, jednak roszady w niektórych polskich klubach wciąż trwają. Co poza tym dzieje się w rodzimej piłce?

Kucharski nowym dyrektorem sportowym Legii

Radosław Kucharski został dyrektorem sportowym Legii Warszawa. Na tym stanowisku zastąpił zwolnionego Ivana Kepčiję. Funkcję wicedyrektora oraz szefa scoutingu pełnić będzie były zawodnik Legii Tomasz Kiełbowicz.

źrodło: 90minut.pl


Adam Deja podpisał roczny kontrakt z Arką Gdynia.

25-letni defensywny pomocnik ostatni sezon spędził w Cracovii. W Ekstraklasie rozegrał 14 spotkań, a latem klub wystawił go na listę transferową. Przed końcem okna transferowego Deja rozwiązał kontrakt z Cracovią za porozumieniem stron. W sumie Deja dotychczas rozegrał 87 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, strzelając jednego gola.

źródło: 90minut.pl


Patrik Mráz piłkarzem Zagłębia Sosnowiec.

Słowak podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy31-latek ostatnio występował w Sandecji Nowy Sącz. W minionym sezonie rozegrał 30 spotkań w Lotto Ekstraklasie i zdobył jedną bramkę. Były zawodnik Śląska Wrocław czy Piasta Gliwice dotychczas w 137 spotkaniach Ekstraklasy strzelił 8 goli.

źródło: 90minut.pl


Znane są już terminy meczów I rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej, w których Lech Poznań zmierzy się z niemieckim Hertha BSC Berlin.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 3 października o godzinie 19:00 w Berlinie. Rewanż odbędzie się 24 października o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

źródło: 90minut.pl


Brzęczek chce powrotu zimowych zgrupowań.

Jerzy Brzęczek chce powrotu zimowych zgrupowań piłkarzy z Ekstraklasy. Na ich zorganizowanie zgodę będą musiały wyrazić jednak kluby, ponieważ obozy nie odbywałyby się w oficjalnych terminach FIFA. „Mamy pomysł na to, by w styczniu, pomiędzy 15 a 25, wyjechać za granicę w składzie zawodników występujących w ekstraklasie. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Musimy skontaktować się z trenerami i zapytać, czy wyrażą na to zgodę, gdy będziemy chcieli zabrać po dwóch zawodników, którzy są pod naszą obserwacją i w których widzimy potencjał. Chciałbym do tego doprowadzić.

źródło: WP Sportowe Fakty


Żurkowski może pauzować nawet trzy miesiące.

Niestety wieści dotyczące stanu zdrowia Szymona Żurkowskiego nie są zbyt optymistyczne. Pomocnik Górnika Zabrze musiał opuścić zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, ponieważ badania wykazały, że ma uszkodzony więzozrost strzałkowo-piszczelowy w stawie skokowym. Oznacza to przerwę minimum trzytygodniową, a jeśli będzie niezbędna operacja, może pauzować nawet trzy miesiące.


Andre Martins zostanie zawodnikiem Legii.

Ricardo Sa Pinto dokonuje swojego pierwszego transferu jako szkoleniowiec Legii Warszawa. Mistrzowie Polski pozyskają Andre Martinsa, z którym 45-letni trener pracował w Sportingu Lizbona. Ostatnio Martins reprezentował barwy Olympiakosu Pireus, z którym rozwiązał kontrakt 31 sierpnia. W barwach greckiego potentata w minionym sezonie wystąpił dziewięć razy i zanotował jedną asystę. Ma na swoim koncie również dwa występy w reprezentacji Portugalii. Transfermarkt wycenia go na 1,75 miliona euro.

źródło: legia.net