1084f5092591d

(niekoniecznie) Przystawka przed derbami.

Sobotnie granie z Ekstraklasą zaczynamy od pojedynku Sandencji Nowy Sącz z Wisłą Płock. Gospodarze na fali, po zwycięstwie z vice mistrzem Polski – Jagiellonią, będą chcieli zainkasować kolejne 3 punkty. Goście przyjeżdżają w nieco innych nastrojach, lecz w podobnym, bojowym nastawieniu. Spotkanie starych znajomych z pierwszej ligi, zapowiada się ciekawie i będzie dobrą okazją do poprawienia statystki strzelonych bramek, dla obydwu ekip.

SANDENCJA NOWY SĄCZ
Beniaminek z Nowego Sącza jak dotychczas zdołał uzbierać pięć punktów. Po dwóch bezbramkowych remisach ( z Lechem Poznań i Arką Gdynia), przyszła kolej na przegraną, przy ulicy Łazienkowskiej ( 0:2). Jak wspomniałem we wstępie, ostani mecz to wygrana na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Pierwszego, historycznego gola dla Sandencji zdobył Aleksandar Kolev. Po jednym trafieniu dołożył jeszcze Mateusz Centnarski z Wojciechem Trochimem. Jagiellonia zdołała odpowiedźieć tylko bramką Cilliana Sheridana, i wynik zakończył się sensacyjną victorią drużyny z Nowego Sącza. Z powodu kontuzji na stadionie w Niecieczy, w koszulce Sandencji nie zobaczymy kontuzjowanego Macieja Małkowskiego i zawieszonego Grzegorza Barana.

WISŁA PŁOCK
Nafciarze na koncie mają punkt mniej od dzisiejszego rywala. Ekipa z Płocka po porażce z Lechią Gdańsk (0:2), zdołała pokonać Lecha Poznań (1:0, Furman). Później po mało widowiskowym meczu zremisowała z Arką Gdynia 1:1 (Byrtek). W ostatniej kolejce przyszła kolej na porażkę. W ostatnich minutach meczu Carlitos zdołał strzelić gola i  przeważyć szalę zwycięstwa na stronę imienniczki z Krakowa. Po kolejnej „bolesnej” przegranej z Wisłą Kraków, nafciarze pełni optymizmu i wiarę w swoje umiejętności, zapowiadają że do Niecieczy jadą po trzy punkty. W realizacji tego celu nie pomogą w dalszym ciągu kontuzjowany Maksymilian Rogalski, Kamil Sylwestrzak. Nie zagra również kontuzjowany Piotr Wlazło, który prawdopodobnie zmieni otoczenie w najbliższych dniach. Z dobrych wiadomości- do składu z realną szansą na grę wraca Jose Kante.

PODSUMOWANIE
Z 15 meczy które stoczyły pomiędzy sobą oba zespoły aż osiem wygrała Wisła Płock, tylko dwa razy zdołała wygrać Sandencja Nowy Sącz. To już piąta kolejka i trzeba już zacząć regularnie zbierać punkty i umacniać swoją pozycję w tabeli. Po ostatnim zwycięstwie, pewna siebie drużyna gospodarzy, będzie musiała stawić czoła podrażnionej przez ostanie dwie pechowe ( Wisła Płock przegrała również we wtorek z Wisłą Kraków w PP) porażki z Wisłą Kraków. Na początku prawdopodobnie będziemy świadkami ostrożnej gry, aby nie stracić gola. Mecz zacznie się dopiero po pierwszej bramce, i liczymy na to że drużyny pójdą na całość. W roli faworyta wystąpi drużyna Radosława Mroczkowskiego.
TYP REDAKCJI : 12