u

Młodzież pogoniła Duńczyków w Gdyni

Kadra U-21 nie pozwoliła długo czekać kibicom na zmazanie plamy po remisie z Wyspami Owczymi. Dziś na stadionie GOSiR w Gdyni pokonali w bardzo dobrym stylu swoich rówieśników z Danii 3-1. Gole dla nas zdobywali odpowiednio Michalak (19′), Tomczyk (24′) i Żurkowski (74′). Gola honorowego dla gości zdobył już w doliczonym czasie gry Laursen.

Już w drugiej minucie meczu zagrożenie pod naszą bramką stworzyła reprezentacja Danii. Dobra interwencja Kamila Garbary i asekuracja Jakuba Bartosza zażegnuję niebezpieczeństwo. Mimo dobrego początku gości po tej akcji  mecz się wyrównał i głównie ciężar gry siadł na środkowej części boiska. Piłkarze reprezentacji Danii kolejną dogodną okazję stworzyli 9 minut później. Bardzo dobrą piłkę z głębi pola otrzymał  Marcus Ingvartsen , i w okazji sam na sam pudłuje. Konkretnie odpowiadają nasi piłkarze. Dobrze podaje do Michalaka Bochiewicz, i strzałem z 15 metrów, piłkarz Wisły Płock strzela bramkę na 1-1.  Po strzelonym golu wyraźnie się cofnęliśmy i wyczekujemy dogodnej okazji do wyprowadzenia kontrataku. W 24 minucie  Nelsson zagrywa do własnego bramkarza, ten fatalnie się myli nie trafiając w piłkę, którą do pustej bramki Duńczyków pakuje Tomczyk.  Po drugim golu sytuacja na boisku wygląda podobnie jak po pierwszym. Polska cofnięta, czeka na błąd przeciwnika. Duńczycy spokojnie rozgrywają akcję nie zapuszczając się głębiej na naszą połowę. Trzy minuty przed regulaminowym czasem gry pierwszej połowy, z rzutu wolnego minimalnie myli się Jensen. Sędzia główny dolicza do pierwszej połowy dwie minuty, po których wysyła obie jedenastki na przerwę do szatni. Polska prowadzi po 45 minutach z Danią 2-1.

Od początku drugiej połowy wyraźnie do roboty wzięli się Duńczycy. To oni prowadzą grę i starają się zagrozić naszej bramce, lecz na posterunku dobrze wykonuje swoją robotę defensywa biało-czerwonych. Najbliżej strzelenia gola był w 65 minucie Mathias Jensen. Strzał z dystansu na który się zdecydował, o centymetry mija słupek bramki.  Jedenaście minut później Konrad Michalak popisuję się kolejnym dobrym zagraniem, tym razem do Szymona Żurkowskiego.  Pomocnik Górnika Zabrze oddaje strzał z 19 metrów, tym samym ustalając wynik spotkania na 3-0. Cały mecz nasza obrona z bramkarzem prezentują solidną, mądrą grę zapobiegając groźniejszym akcjom Duńczyków. Sposób na pokonanie Kamila Garbary goście znaleźli dopiero w doliczonym czasie gry. Skovel dośrodkowuję w nasze pole karne piłkę, do której dopada Laursen. Duńczyk skutecznie zamyka akcję i strzela gola na 3-1. Po bramce goście wyraźnie nabrali wiarę na strzelenie jeszcze kontaktowego gola, ale nasza defensywa dziś nie mogła pozwolić na więcej Duńczykom. Polacy zasłużenie wygrywają 3-1 z reprezentacją Danii.