statystykimiezag

Miedziowe derby dla Miedzi

Pierwsze derby Zagłębia Miedziowego w Ekstraklasie dla Miedzi Legnica. Gospodarze wygrali z Zagłębie 2:0.

To już druga z rzędu wygrana Miedzi. Tydzień temu legniczanie dość niespodziewanie zdobyli trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Jagiellonią. Wczoraj podtrzymali dobrą passę pokazując jednocześnie, że mogą być zagrożeniem dla wielu drużyn Lotto Ekstraklasy.

Trener Miedzi, Dominik Nowak długo szukał ustawienia, które poprawi skuteczność jego drużyny, gdyż do tej pory Miedź grała ciekawą piłkę, jednak cechował ją brak skuteczności. W meczu z Zagłębiem trener Nowak znów zastosował ustawienie Forsella jako cofniętego napastnika, a Fin pokazał się znów z dobrej strony, strzelając kolejną bramkę na boiskach Lotto Ekstraklasy. Wcześniej wynik w pierwszej połowie otworzył Marquitos.

Słabo w tym meczu zaprezentowała się drużyna gości. Po Zagłębiu spodziewano się dobrej gry. Apetyty kibiców Miedziowych urosły dodatkowo po wygranym spotkaniu z Lechem Poznań tydzień wcześniej. W derbach z Miedzią piłkarze Zagłębia sprawiali wrażenie zagubionych. Jedyne zagrożenie pod bramką gospodarzy miało miejsce podczas wykonywania stałych fragmentów gry, jednak nie wystarczyło to chociażby do strzelenia bramki.

W pierwszych ekstraklasowych derbach Zagłębia Miedziowego bardzo dobre wrażenie sprawili legniczanie. Wygraną z Zagłębiem, a także wcześniej z Jagiellonią Białystok drużyna Dominika Nowaka wysyła sygnał, że w tym sezonie może napsuć krwi jeszcze niejednemu faworytowi Lotto Ekstraklasy.