Michał Probierz

Michał Probierz ,,nowym” trenerem Cracovii

Przedwczoraj Michał Probierz złożył dymisję, co wywołało ogólnokrajową burzę w ekstraklasowym świecie. Ruszyła jak to zwykle bywa, karuzela nazwisk . Po burzliwych negocjacjach i rozmowach, zarząd Cracovii odrzucił dymisję, tym samym zostawiając Probierza na stanowisku.

 

 

W sobotę głośno nie było, za sprawą wyniku meczu Warty z Cracovią, a tego co działo się zaraz po jego zakończeniu. Na konferencji po meczu ni stąd, ni zowąd wypalił, że rezygnuje z obu piastujących stanowisk – trenera i wiceprezesa, tłumacząc, że drużyna potrzebuje nowych bodźców, a sam zainteresowany potrzebuje przerwy. Do pozostania w klubie Michała Probierza zdołał namówić prezes Filipiak.

O to oświadczenie winowajcy całego zamieszania:

,, Okazane mi przez zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji. Jednocześnie z całą stanowczością chcę zaznaczyć, że moje rozmowy z prezesem klubu toczone były w przyjacielskiej atmosferze i w żadnym momencie ich trwania nie pojawiał się argument dotyczący jakichkolwiek kar umownych” – napisał Michał Probierz w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie klubu.

Funkcję I trenera do piątku (do końca urlopu Probierza) będzie pełnił jego asystent, Grzegorz Kurdziel. Pasy aktualnie zajmują 12 miejsce w tabeli, w następnej kolejce czeka ich trudny wyjazd do Szczecina.