Missing image

Medyk Konin w podwójnej koronie!

W finałowym spotkaniu Pucharu Polski kobiet Medyk Konin pokonał we Włocławku Górnika Łęczna 3:0.

Dla Medyka był to ósmy mecz finałowy. Z siedmiu dotychczasowych finałów drużyna z Konina przegrała tylko raz – w 2012 roku przeciwko Unii Racibórz. W Boże Ciało podopieczne Romana Jaszczaka dołożyły siódmy pucharowy triumf, a czwarty z rzędu. Warto również wspomnieć, że łęcznianki nigdy nie podniosły tego trofeum.

Pierwsza bramka padła już w 15. minucie – bramkarkę Górnika pokonała Agata Tarczyńska, dla której było to siódme trafienie w czwartym pucharowym meczu. Na drugą bramkę musieliśmy czekać aż do drugiej połowy, jednak była to bramka w pełni zasłużona – Medyk prezentował się znacznie lepiej niż rywalki. W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierowała Katarzyna Daleszczyk. W 81. minucie wynik na 3:0 ustaliła Anna Gawrońska.

zdj: Medyk Konin