eur

Medyk Konin po wygraną w grupie kwalifikacji Ligii Mistrzów!

Podobnie jak we wtorek piłkarki z Konina szybko przystąpiły do akcji. Piłkarki Wexford musiały pogodzić się z utratą bramki już w 5. minucie po uderzeniu Daleszczyk. Na tym ekipa gospodarzy jednak nie poprzestała i w 18. minucie na 2:0 wynik podwyższyła Aleksandra Sikora. Koninanki przeważały na boisku do gwiazdka oznaczającego koniec pierwszej połowy.

Na drugą część gry Polki wyszły bardzo zmobilizowane gra się wyrównała, a trener Medyka nie przeprowadził na początku II połowy dwóch zmian tak jak 2 dni temu wiedząc, że dzisiejsze rywalki są zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem. Mimo to goście niezbyt długo mieli nadzieję na bramkę kontaktową, ponieważ w 67’ na tablicy wyświetlono wynik 3:0, a to dzięki Balcerzak. Teraz wynik meczu był już prawie przesądzony, gra zdecydowanie się uspokoiła, lecz Medyk atakował dalej i przyniosło to oczekiwane rezultaty. W 82’, 84’ i 86’ koninianki pogrążyły swoje rywalki zdobywając kolejne trzy gole – odpowiednio Daleszczyk, Balcerzak oraz Tarczyńska.

Mecz zakończył się wynikiem 6:0, a Medyk już w niedziele zmierzy się z litewską Gintrą o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń kobiet!