ZAGCRA

Mecz o puchary? Bardzo możliwe

To może być mecz, który zdecyduje o tym, kto jako czwarty dołączy do reprezentacji naszej ligi w europejskich pucharach. Cracovia i Zagłębie są bowiem najmocniejszymi obecnie kandydatami do miejsca tuż za podium i zwycięzca bezpośredniego starcie praktycznie będzie mógł już się zastanawiać w które miejsce Europy uda się w czasie eliminacji.
Mimo wszystko jednak, drużyną której potknięcie w tym meczu może jeszcze ujść na sucho jest Cracovia. Wszystko jest kwestią terminarza. Nawet przy porażce Pasy mogą być na delikatnie korzystniejszej pozycji niż ich dzisiejszy rywal, bo w ostatniej kolejce Zagłębie czeka wyjazd na, być może, wciąż walczącą o tytuł Legię, natomiast Cracovia zagra u siebie z Pogonią Szczecin. Wciąż w tej układance ma też miejsce Jagiellonia, bo zawodnicy Ireneusza Mamrota mogą mieć bardzo wydatny wpływ na układ tabeli, niekoniecznie zyskując przy tym dużo dla siebie. Od wyniku jej meczu z Legią mogą zależec losy nie tylko Mistrzostwa Polski, ale właśnie też czwartego miejsca.

Dzisiejszym meczem z lubińską publicznością żegnać będzie się Filip Jagiełło. W dwóch ostatnich sezonach fundamentalny punkt środkowej linii Zagłębia, co pozwoliło mu też budować pozycję w młodzieżowej reprezentacji Polski. Pomocnik odchodzi po zakończeniu sezonu do Genoi, ale będzie chciał zrobić wszystko by pozostawić kibicom nie tylko dobre wspomnienia związane z jego osobą, ale też po prostu dobry wynik, jakim bez wątpienia byłby awans do eliminacji Ligi Europy.

Cracovia to z kolei chyba najbardziej zmotywowana drużyna w naszej lidze. Okej, może tuż po Piaście Gliwice. W każdym razie, w czasie oglądania ostatnich meczów Pasów można było zmęczyć się przed telewizorem. Piłkarze Probierza po prostu żywcem zabiegali zarówno Lechię Gdańsk jak i Lecha Poznań. W obu tych starciach przebiegali oni kilka kilometrów więcej od rywali, nie pozwalając im przy tym oddać nawet jednego celnego strzału na bramkę Michala Peskovicia. To musi imponować.

Mecz poprowadzi Paweł Gil z Lublina.