LEHPIA

Mecz lidera z 3 drużyną tabeli

Pojedynek Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice zapowiada się niezwykle interesująco. Będzie to spotkanie lidera z rewelacją rundy wiosennej. Obie drużyny dzieli w tabeli 7 punktów.

Gospodarze podchodzą do spotkania z Piastem po skromnym zwycięstwie 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Lechię nie raz krytykuje się za styl gry, ale trzeba przyznać, że są wyrachowani i regularnie punktują. Kto wie, może ta regularność doprowadzi ich do Mistrzostwa Polski. Jednak przed podopiecznymi Piotra Stokowca bardzo trudny sprawdzian, ponieważ ich dzisiejsi rywale mogą pochwalić się serią 5 zwycięstw z rzędu. Biało- zieloni to drużyna , która straciła najmniej bramek w lidze, więc pokazuje to co jest największą siłą Gdańskiego zespołu. Piotr Stokowiec w meczu z Piastem nie będzie mógł skorzystać z Grzegorza Wojtkowiaka i Rafała Wolskiego, którzy są kontuzjowany. Pod znakiem zapytania stoi występ Patryka Lipskiego.

Goście podchodzą do spotkania z liderującą Lechią po zwycięstwie 2:1 z Miedzią Legnica. Trenera i kibiców Piasta na pewno cieszy bardzo dobra forma w ostatnim czasie Piotra Parzyszka, a pamiętamy, że jeszcze niedawno Gliwiczanie mieli problem z regularnym zdobywaniem bramek przez swoich napastników. Najprawdopodobniej w meczu z Lechią z powodu kontuzji nie wystąpi Joel Valencia, jedna z największych gwiazd Piasta. W przypadku zwycięstwa podopieczni Waldemara Fornalika realnie włączą się w walkę o Mistrzostwo Polski, ponieważ ich strata do Lechii wynosiłaby wówczas tylko 4 punkty.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ naprzeciw siebie staną najlepsza obrona w lidze, z jednym z lepszych ataków w naszych rodzimych rozgrywkach. Oba zespoły na poziomie Ekstraklasy zagrały ze sobą 19 razy. 9 razy lepsi okazywali się Gdańszczanie, 6 meczów wygrali piłkarze Piasta, natomiast 4 razy padł remis. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie. W Gliwicach był remis 1:1. Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski z Warszawy.