boniek koźminski

Marek Koźmiński: Losowanie dzisiaj możemy ocenić pozytywnie

Marek Koźmiński z wielkim uśmiechem na twarzy pojawił się przed kamerami tuż po losowaniu grup ME U21. Własnymi rękami przydzielił Polsce Anglików, Słowaków i Szwedów. – Czasami wygrywa się z mistrzem Świata, a czasami się przegrywa ze słabszą drużyną, losowanie dzisiaj możemy ocenić pozytywnie. Czy to dobre podejście? Dowiemy się na końcu turnieju.

Ambasador mistrzostw, który losował dzisiaj drużyny do konkretnych grup, z optymizmem patrzy w przyszłość.          – Wszyscy sobie życzymy by tutaj w Krakowie zagrać spotkanie finałowe, mamy ku temu zawodników i mamy drużynę, drużynę która liczy się w Europie w tej kategorii wiekowej. Jeśli będzie nam troszeczkę szczęście sprzyjało i wszyscy będą zdrowie, to czemu nie?

Marek Koźmiński pytany był też o próbne losowanie, oraz o to, czy wylosował te drużyny, z którymi szczególnie chcieli spotkać się zawodnicy naszej reprezentacji. – Gdzieś tam w kuluarach mieliśmy pewne oczekiwania lecz były to wyłącznie spekulacje i dywagacje sportowe, które oczywiście są wpisane w ten sport, w tą wspaniałą dyscyplinę, którą tysiące ludzi w Polsce uprawia, ale na końcu jest ta prawdziwa piłka, kiedy wychodzi się na boisko i przez 90 minut trzeba orać. Niech wygra lepszy, niech wygra Polska.

Ocena szans naszej reprezentacji oraz wskazanie faworyta Koźmińskiemu nie przysporzyło Koźmińskiemu problemów. – Mam nadzieje, że najsilniejszą grupą będzie ta Polski, dlatego że Polska zagra w finale i może ten finał wygrać. Jeżeli popatrzymy do tyłu, na turniej który odbył się w Czechach, to końcowe rezultaty były zaskakujące. Futbol młodzieżowy nie jest do końca przewidywalny, oczywiście, że mamy tutaj drużyny, które wygrywały cyklicznie jak Hiszpanów czy takie co wygrywały wiele turniejów w swojej historii jak Włosi, mamy Niemców, mamy drużyny które są pierwszy raz na takim turnieju jak Macedonia, ale wynik w futbolu młodzieżowym nie do końca odpowiada realnej sile danego zespołu. – kończy Koźmiński.