POGCRA

Lider ze Szczecina podejmie u siebie podrażnioną Cracovie

W meczu w ramach 16 kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się w swojej twierdzy z Cracovią. Czy lider potrzyma serię 5 wygranych z rzędu? Jak poradzi sobie Cracovia, po zamieszaniu z trenerem Probierzem? Odpowiedzi na to poznamy w trakcie meczu, którego początek zaplanowano na godzinę 17:30. Sędzią głównym spotkania będzie Bartosz Frankowski.

Portowcy z impetem rozpoczęli rundę wiosenną pokonując wicelidera, Raków na ich terenie 1:0. Tym samym, gdy Legia potknęła się z Podbeskidziem, po ponad roku znowu szczecinianie znajdują się na czele ekstraklasowej tabeli. W meczu z Cracovią będą chcieli umocnić się na fotelu lidera oraz pokazać, że to nie przypadek i będą walczyć o najwyższe cele w tym sezonie. Ostatnie ich potyczki, były zacięte, jednak zwycięsko wychodziły Pasy, które dwukrotnie przy Kałuzy wygrywali 2:1. Teraz wiele argumentów ma po swojej stronie drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia i większość stawia ich w tym meczu w roli murowanych faworytów, do zgarnięcia pełnej puli.

Przechodząc do Cracovii, to ich dyspozycja jest jedną wielką niewiadomą. po przegranym, w kiepskim stylu meczu z Wartą, rozegrali w tygodniu mecz kontrolny z Górnikiem Zabrze, który również nie zakończył się po ich myśli. Nienajlepsza atmosfera wokół klubu i w samym środku, przekuwa się nijaką dyspozycję psychofizyczną i piłkarze meczą się dosłownie na boisku. Przechodząc do Michała Probierza, niewątpliwie to najtrudniejszy okres w jego trenerskiej karierze i miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego obronną ręką. Najbliższe spotkania będą kluczowe zarówno dla samej Cracovii, jak i wiceprezesa i zarazem trenera, czy ten sezon da się uratować, czy jednak trzeba go będzie powoli spisać na straty.