lechialegiastaty

Legia Warszawa lepsza od Lechii Gdańsk

Legia Warszawa w ramach 12 kolejki Lotto Ekstraklasy pokonała przed własną publicznością zespół Lechii Gdańsk, jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jarosław Niezgoda.

 

 To było idealne otwarcie meczu dla Legii, już w ósmej minucie Guilherme puścił w bój Michała Kucharczyka, ten kropnął z lewej strony pola karnego, Dusan Kuciak podbił piłkę nad siebie, dopadł do niej Jarosław Niezgoda i wcisnął do siatki. Lechia również znalazła drogę do bramki, ale gol Marco Paixao nie został uznany. Sędzia dopatrzył się bowiem faulu jego brata Flavio na Arkadiuszu Malarzu. Bramkarz Legii wyszedł z bramki po rzucie rożnym Rafała Wolskiego i zderzył się z Portugalczykiem. W innej sytuacji Malarz wykazał się nie lada refleksem, gdy w porę wyszedł z bramki do przeciętej przez Michała Pazdana piłki. Czyhał już na nią nie kto inny jak Marco Paixao.

Po zmianie stron był mniej widoczny, bo odmieniła się sytuacja na boisku, to lechiści częściej byli przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką Arkadiusza Malarza. Jeśli szukać jeszcze jakiś pozytywów niedzielnego spotkania, to na plusa zdecydowanie zasługuje golkiper Legii. Można śmiało stwierdzić, że Malarz wybronił to spotkanie gospodarzom, bo gdy gdańszczanie w drugiej połowie przycisnęli, to doświadczony golkiper był za każdym razem na posterunku.