statystykilegia

Legia skupiła się na Lechu i zapomniała wygrać mecz

Cudu jednak nie było. Legia zremisowała z Zagłębiem Lubin dwa do dwóch i tym samym zawodnicy Piasta Gliwice przy swojej wygranej mogą świętować mistrzostwo Polski.

Wracając do spotkania, Legia od początku starała się zaatakować zespół z Lubina. Próbowali Hamalainen oraz Carlitos. I właśnie ten drugi zawodnik wyprowadził Legię na prowadzenie po asyście Szymańskiego. W kolejnych minutach o dziwo po trafieniu Carlitos, niewiele się działo i gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zagłębie starało się odgryzać, ale niewiele z tego wynikało. Jednak nieporadność warszawskiego zespołu została ukarana i Bohar strzelił wyrównującą bramkę. Do przerwy był wynik remisowy.

Po przerwie, ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na stadionie, to Zagłębie wyszło na prowadzenie po strzale Szysz. Legia w drugiej połowie grała apetycznie i bez wiary w odrobienie strat. Wynik z Gliwic też prawdopodobnie odebrał resztki zapału. W samej końcówce wprowadzony Hlousek doprowadził do wyrównania. W Warszawie wielkie rozczarowanie, nikt nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia, ale zasłużone mistrzostwo powędrowało do Gliwic.