4d5635a5645d9

Legia psuje debiut Piotra Stokowca

Lechia Gdańsk po kolejnym słabym spotkaniu przegrała przed własną publicznością 1:3 z Legią Warszawa i tym samym notuje swój ósmy mecz bez zwycięstwa w Lotto Ekstaklasie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Jarosław Niezgoda, William Remy, Michał Kucharczyk oraz Simeon Slavchev

Legia wyszła na prowadzenie po 24 minutach. Wtedy to Marko Veszović odebrał piłkę Adamowi Chrzanowskiemu i zagrał w pole karne do Jarosława Niezgody. Ten pod pachą Kuciaka umieszcił piłkę w bramce strzałem po ziemi.Chrzanowski mógł zrehabilitować się kilka minut później, ale piłkę po jego strzale głową na rzut rożny sparował Arkadiusz Malarz. Był też blisko zaliczenia asysty, ale po jego „wrzutce” fatalnie przestrzelił Flavio Paixao.

Ledwo rozpoczęła się druga połowa, a Legia podwyższyła prowadzenie na 2-0. Po rzucie rożnym piłka została wybita, przejął ją Radović, zagrał wzdłuż bramki, a William Remy tylko dołożył głowę i skierował piłkę do pustej bramki.Lechia nie zdążyła otrząsnąć się z szoku, a… straciła trzeciego gola. Michał Kucharczyk zbombardował bramkę Kuciaka trzema uderzeniami, z których ostatnie wylądowało w bramce. Inna sprawa, że bramkarz Lechii zamiast bronić uderzenie, zaczął już biec w stronę arbitra z pretensjami.

W 66. minucie Lechii udało się jednak przełamać impas, strzelając gola na 1-3. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę świetnie zgrał głową Grzegorz Kuświk, a nadbiegający Simeon Sławczew mocnym strzałem z szesnastu metrów nie dał szans Malarzowi. Było to jednak tylko trafienie honorowe.

Lechia Gdańsk 1-3 Legia Warszawa
Simeon Sławczew 66 – Jarosław Niezgoda 24, William Rémy 48, Michał Kucharczyk 51

Lechia: 1. Dušan Kuciak – 41. Paweł Stolarski (78, 22. Filip Mladenović), 23. Grzegorz Wojtkowiak, 30. João Nunes, 20. Adam Chrzanowski, 21. Sławomir Peszko – 7. Miloš Krasić (55, 9. Patryk Lipski), 35. Daniel Łukasik, 6. Simeon Sławczew – 19. Marco Paixão, 28. Flávio Paixão (55, 11. Grzegorz Kuświk).

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 20. Marko Vešović (90, 40. Brian Iloski), 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek – 26. Cafú, 31. Krzysztof Mączyński (77, 8. Cristian Pasquato), 32. Miroslav Radović (60, 3. Maurício) – 18. Michał Kucharczyk, 11. Jarosław Niezgoda, 53. Sebastian Szymański.

żółte kartki: Chrzanowski, Wojtkowiak, Sławczew – Pazdan, Maurício, Pasquato.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).