statystykicraleg

Legia ogrywa Cracovię!

Legia przełamała się w meczach z Cracovią. Po ostatnich nieudanych spotkaniach teraz wygrała 1:0 i awansowała na pozycję lidera Ekstraklasy.

Mecz od początku był nieco ospały, obie drużyny nie kreowały wielu sytuacji. W 14. minucie, po strzale Wszołka Niemczycki musiał interweniować nogami. Chwilę później swojej szansy szukał Gvilia, jednak został zablokowany. Cracovia odgryzła się uderzeniem Siplaka, jednak Miszta wybił piłkę na rzut rożny, a chwilę później Juranović wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Do przerwy zasłużone 0:0, po słabej grze obu ekip.

W przerwie lepiej swoich graczy zmotywował Michniewicz, bo już w 48. minucie Mladenović trafił w poprzeczkę, a chwilę później Legia już prowadziła. Juranović zagrał w pole karne do Mladenovicia, a ten strzałem po ziemi pokonał Niemczyckiego.

Po zdobyciu gola Legia cofnęła się i czekała na kontry. Cracovia nie miała jednak pomysłu jak to wykorzystać. Zespół z Krakowa próbował na wszystkie sposoby pokonać Misztę, jednak bez powodzenia. Największym zagrożeniem było uderzenie z 20 metrów Thiago, które minęło słupek bramki gości. W ostatniej akcji Pasy mogły jeszcze otrzymać rzut karny, ale po analizie VAR sędzia nie zagwizdał ręki, a mecz zakończył się wygraną gości.