LEGPIA

Legia o utrzymanie pozycji lidera, Piast o opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli

W drugim niedzielnym meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie u siebie Piast Gliwice. Będzie to pojedynek lidera z ostatnią drużyną ligowej tabeli.

Wydaje się, że Legia najgorszy okres ma już za sobą i wychodzi na prostą pod sterami Czesława Michniewicza. Legia w ostatnich 5 meczach wygrała bowiem 4 z nich i 1 zremisowała. Pozwoliło to objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Bardzo dobrze wygląda też defensywna gra Legii, która w tych 5 spotkaniach straciła zaledwie 2 bramki. Dziś będzie przystępowała do tego spotkania w roli faworyta, ale wszyscy obserwatorzy Ekstraklasy pamiętają jak Piast jest niewygodnym rywalem dla Legii. Aktualni Mistrzowie Polski mierzyli się z Piastem w tamtym sezonie trzy razy i ani jednego meczu nie zdołali wygrać.W meczu z Piastem trener Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z Gwilii, Hołowni, Cierzniaka, Sanogo, Vesovicia i Kante.

Piast rozpoczął sezon fatalnie i wszyscy obserwatorzy Ekstraklasy zastanawiali się z czego wynikają tak słabe wyniki Piasta. Ci co oglądali mecze tego zespołu myślę, że odnieśli wrażenie, że podopieczni Waldemara Fornalika powinni w tych meczach mieć lepsze wyniki. Zawodziła skuteczność w zespole Piasta. Trzeci zespół tamtego sezonu jednak ostatnio przełamał się i w 3 ostatnich meczach zgromadził 7 punktów. Wydaje się, że wszystko wróciło do normy i tak jak to jest od dłuższego czasu Piast będzie drużyna groźną dla każdego zespołu w lidze. W meczu z Legią na pewno jest w stanie powalczyć o dobry wynik, szczególnie, że w ostatnich meczach między tymi zespołami to Piast Waldemara Fornalika notował lepsze wyniki. W meczu z Legią Waldemar Fornalik będzie miał do dyspozycji najprawdopodobniej wszystkich zawodników.

Sędzią spotkania będzie Bartosz Frankowski.