22587ba91e8ba

Legia dogoniła Lechię!

Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 3:1, ale zarówno jedna jak i druga drużyna zagrają w grupie mistrzowskiej. Legia dogoniła w tabeli Lechię.

Spotkanie stało na dobrym poziomie i było niezwykle emocjonujące. Lepiej mecz rozpoczęli goście ze Szczecina, którzy to po stałym fragmencie gry i główce Buksy wyszli na prowadzenie. Legia w tej fazie meczu powoli wchodziła w mecz, po jednej z sytuacji blisko strzelenia bramki był Hamalainen, ale trafił w słupek. W kolejnych minutach więcej było gry w środku oraz prób ataków skrzydłami zwłaszcza ze strony Legii. Najbardziej aktywni byli Szymański, Vesovic, Martins oraz Carlitos. W poprzeczkę trafił też Wieteska, po stałym fragmencie gry. Pogoń w tym czasie ograniczała się do nielicznych kontr z których niewiele wynikało, ale to zawodnicy szczecińscy pomimo przewagi warszawskiej Legii schodzili do przerwy prowadząc.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Legii, która ledwo po rozpoczęciu strzelili bramkę, a konkretnie uczynił Carlitos. Po kilku minutach Legia przeprowadza kolejną akcję, piłkę na prawym skrzydle dostał Madeiros, podciagnął do pola karnego i zdecydował się na strzał, który wylądował w bramce strzeżonej przez Łukasza Załuskę. Kolejne minuty meczu całkowicie toczyły się pod dyktando zawodników Legii, Pogon praktycznie w drugiej części meczu nie istniała, pojedyncze zrywy Żyry oraz Drygasa na nic się zdały, a bramką samobójczą Fojuta zamknął spotkanie. Do końca meczu nic już się nie zmieniło i Legia zainkasowała trzy punkty i przy porażce Lechii w Krakowie zrównała się punktami, kończąc rundę zasadniczą na drugiej pozycji. Pogoń przy sprzyjających wynikach na innych stadionach, zamelduje się w czołowej ósemce.