statystyki (2)

Lechia wciąż niepokonana

Zwycięstwem 2:0 dla gości zakończyło się wczorajsze spotkanie Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk.

Wynik spotkania otworzył Fila, który w 22. minucie spotkania popisał się ładnym strzałem z ok. 20 metrów. Piłka ocierając się o Bochniewicza jeszcze zaliczyła rykoszet, który zmylił interweniującego Loskę.

W 33. minucie meczu po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Patryka Lipskiego piłka trafiła w słupek, a następnie spadła wprost pod nogi dobrze ustawionego Flavio Paxiao, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

W 35. minucie interwencją popisał się Kuciak, który w intuicyjny sposób obronił niebezpieczny strzał z rzutu wolnego.

Druga połowa mogła zakończyć się jeszcze jedną bramką dla gdańszczan, gdyby lepiej pod bramką gospodarzy zachował się Haraslin, który nie wykorzystał dobrego dośrodkowania z prawej strony boiska.

W drugiej połowie do ciekawej sytuacji doszło dopiero w 65. minucie, kiedy groźny strzał z dystansu Żurkowskiego obronił Kuciak. W 69. minucie tym razem bardziej technicznym strzałem zza pola karnego znów wykazał się Żurkowski, jednak i tym razem górą w tym pojedynku był bramkarz gospodarzy.

Pod koniec spotkania bramkę honorową dla gospodarzy mógł zdobyć Angulo, który dobrze wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, jednak Kuciak znów popisał się dobrą interwencją.

Posiadanie piłki jak i liczba sytuacji podbramkowych były po stronie gospodarzy, jednak to goście z Gdańska wykazali się lepszą skutecznością i to oni wywożą 3 punkty z Zabrza, jednocześnie nadal utrzymując status niepokonanej drużyny w tym sezonie.