statystykilgdpia

Lechia pokonuje rozpędzonego Piasta i wykonuje kolejny krok w kierunku Mistrzostwa Polski

Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Piast Gliwice 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelali środkowi obrońcy: Błażej Augustyn i Michał Nalepa. To goście stworzyli sobie więcej sytuacji, ale podopieczni Piotra Stokowca wykazali się wiele lepszą skutecznością.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 6.minucie. Plach za krótko wybił piłkę, zebrał ją Augustyn i mocnym strzałem z woleja wyprowadził Lechię na prowadzenie. Sędzia w tej sytuacji wspomógł się VAR-em, ale po konsultacji uznał, że bramka została zdobyta prawidłowo. W 10. minucie szybko odpowiedzieć mógł Piast. Piętką do Jodłowca zgrywał Parzyszek, strzał pomocnika Piasta  minął jednak słupek bramki strzeżonej przez Kuciaka. W 33. minucie było już 2:0. Piłkę z rzutu wolnego idealnie wrzucił Mladenović, a futbolówkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Michał Nalepa. Było 2:0 dla Lechii po dwóch golach stoperów. W 42. minucie świetną sytuację na bramkę kontaktową mieli podopieczni Waldemara Fornalika. Parzyszek znalazł się sam na sam z Kuciakiem po świetnym podaniu Hateleya, lecz  bramkarz Lechii obronił uderzenie napastnika Piasta. Do przerwy było 2:0 dla Lechii. W 53. minucie kolejną świetną sytuację miał Piast. Po raz kolejny futbolówkę do Parzyszka zagrywał Hateley, Parzyszek oddał potężny strzał, ale piłka odbiła się od słupka. W 57. minucie powinno paść trafienie kontaktowe dla Piasta, lecz strzał z bliskiej odległości Jodłowca przed siebie odbił Kuciak, natomiast dobitka Dziczka była bardzo niecelna. W 85. minucie z rzutu wolnego uderzał Kirkeskov, lecz  jego strzał pewnie obronił Kuciak. Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii 2:0. W następnej kolejce Lechia zagra na wyjeździe w Derbach Trójmiasta z Arką, natomiast Piast u siebie podejmie Wisłę Płock.