lehgor

Lechia kontra Górnik, czyli w pogoni za podium

W meczu w ramach 18 kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie na swoim boisku Górnik Zabrze. Dla obu drużyn to będzie doskonała okazja by zbliżyć się o krok do upragnionego podium. Początek spotkania zaplanowano na 20. Sędzią głównym spotkania będzie Damian Sylwestrzak.

Co łączy Górnika i Lechię? W tym roku wiele rzeczy. Zacznijmy od tego, że obie wspomniane drużyny na trzy mecze zdobyły po 4 punkty. Może to nie jest oszałamiającym początkiem kampanii, ale gdańszczanie pokonali Raków, ale z drugiej strony nie potrafili znaleźć recepty na beniaminków z Poznania i Bielska – Białej. Natomiast zabrzanie zremisowali z Lechem i ze zmiennym szczęściem toczyli boje z zespołami z dolnych rejonów tabeli, ulegając Podbeskidziu, ale pokonując w ostatnim spotkaniu Stal.

Obie drużyny nie zachwycały grą zarówno w ofensywie jak i defensywie, odpadły w Pucharze Polski, co w Gdańsku odebrali jako porażkę i srogi zawód, jednak Górnik postawił się drużynie Rakowa i byliśmy świadkami emocjonującego widowiska, aż żal, że bez dwumeczu.

To spotkanie będzie pojedynkiem dwóch wielkich napastników. Z jednej strony Jesus Jimenez z 8 trafieniami, z drugiej Flavio Paixao z 7. Zobaczymy kto z nich poprowadzi drużynę do zwycięstwa. Podopieczni Piotra Stokowca mają rachunki do wyrównania, po ostatniej porażce 3:0 w Zabrzu. Górnik ostatni raz w Gdańsku wygrał w czerwcu 2013 roku, zobaczymy czy w dzisiejszym spotkaniu uda im się przełamać tę niemoc.