Lechia dalej bez porażki

W pierwszym piątkowym meczu 4.kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Miedź Legnica 2:0. Gospodarze tym samym podtrzymali status drużyny niepokonanej w tym sezonie. Mimo tego, że goście stworzyli sobie kilka dobrych okazji to nie strzelili gola.

Przez pierwsze minuty na boisku dominowali biało-zieloni, czego efektem był gol w 12 minucie Flavio Paixao, napastnik gospodarzy znajdował się jednak na pozycji spalonej i bramka nie mogła być uznana. W 20 minucie spotkania strzał z rzutu wolnego oddał Fabian Piasecki, był on jednak niecelny. Ciekawą akcje przeprowadzili goście w 30 minucie spotkania, w pole karne dośrodkował Ojamaa, a strzał z woleja w polu karnym wykonał ponownie Piasecki, lecz i tym razem chybił. Kibice gospodarzy doczekali się gola swoich ulubieńców. W 39 minucie piłkę dośrodkował Paweł Stolarski, wprost na Jakuba Araka, a ten strzałem głową po koźle wyprowadził Lechię na prowadzenie. Drugą połowę gospodarze zaczęli bez Błażeja Augustyna, którego z powodu kontuzji zastąpił Ariel Borysiuk. W 56 minucie z piłką pognał Haraslin i gdy wydawało się, że z tej akcji już nic nie będzie wycofał ją do Lipskiego, a ten ładnym strzałem podwyższył prowadzenie Lechii. Po tej bramce gospodarze zmienili styl gry i bardziej oddali inicjatywę gościom. Dobrą zmianę dali Forsell i Łobodziński, pierwszy z nich dwa razy groźnie strzelał z wolnego na bramkę Kuciaka, drugi natomiast oddał strzał w poprzeczkę. Wynik już do końca nie uległ zmianie. W następnej kolejce gospodarze pojadą do Zabrza na mecz z Górnikiem, natomiast beniaminek z Legnicy zagra przed własną publicznością z Koroną Kielce.