e91dba0e735af

Lechia będzie chciała wykorzystać ferment przy Kałuży

Po serii pięciu meczów bez porażki wydawało się, że wszystko w Cracovii powolutku wychodzi na prostą. W ciągu ostatniego tygodnia atmosfera jednak zgęstniała na tyle, że co raz bardziej przypominać zaczyna krakowski smog.

Sporą irytację przyniosła porażka w Gliwicach. Znów słabo zaprezentował się Krzysztof Piątek. Napastnik od praktycznie pierwszego dnia pracy Probierza w Krakowie stał się ważnym elementem dla jego układanki. Ostatnio jednak wpadł w mocny dołek i w czterech kolejnych meczach nie zdobył bramki. To jednak nie jest dla szkoleniowca Pasów największym problemem, bardziej martwi go zachowanie Piątka w czasie meczów:
„Rzadko krytykuję publicznie piłkarza, ale nie mam wyjścia, skoro rozmowy indywidualne nie pomagają. Wiele razy rozmawiałem z nim na temat jego zachowania, a to ciągle się nie zmienia. Nie wypada, by zawodnik co chwile machał rękoma i miał o wszystko pretensje. Jeśli chce wskoczyć na w wyższy poziom to musi to zmienić”

Dodatkowym problemem będzie absencja Miroslava Covilo. Pasiasty wieżowiec oficjalnie pauzował będzie z powodu wirusa, ale dużo słyszy się o tym, że też kilkukrotnie jego opinia zderzała się z tą trenera:

Bardzo podobnie wyglądało to jeszcze kilka tygodni temu w Gdańsku, a momentem kulminacyjnym było oczywiście 0-5 z Koroną. Wydaje się jednak, że w dramatyczny sposób wygrane derby mogą być momentem przełomowym dla Adama Owena i jego drużyny. Anglik po meczu z Wisłą Płock pytany o małą scysję pomiędzy Rafałem Wolskim a Marco Paixao o to, który ma wykonać rzut wolny, powiedział, że nie tyle go to nie stresuje co wręcz cieszy, że jego piłkarze mają w sobie na tyle pewności siebie by brać odpowiedzialność na swoje barki. Szkoleniowiec jednak nieco tonuje nastroje nad meczem, przypominając, że Lechia w tym sezonie bardzo męczy się z zespołami z dołu tabeli. Do Krakowa z drużyną nie polecieli Lukas Haraslin i Steeven Vitoria, mało prawdopodobny jest także występ Jakuba Wawrzyniaka.

Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk z Bytomia.