statystykilech

Lech wygrywa po bramce nowego napastnika

Lech Poznań pokonał Śląsk Wrocław 1:0 w drugim niedzielnym spotkaniu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dającą wygraną strzelił Aron Johansson.

Nie było to porywające widowisko szczególnie w pierwszej połowie. W pierwszych 45 minutach gry zgodnie z przewidywaniami więcej czasu przy piłce był Lech, natomiast groźnych sytuacji z obu stron było mało. Wydaje się, że najlepszą sytuację na zdobycie bramki w pierwszej połowie miał Johansson, który po mocnym podaniu Kamińskiego w pole karne, przeciął to zagranie, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Od początku drugiej połowy gra była żywsza i obserwowaliśmy przez pierwsze minuty wymianę ciosów, lepiej niż w pierwszej połowie wyglądała gra gości. Jednak w 57. minucie to gospodarze zdobyli bramkę. Od początku drugiej połowy wiele więcej zagrożenia na skrzydle stwarzał Sykora i to pomocnik Lecha świetnie dograł piłkę na głowę Johanssona, który w debiucie strzałem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Widać było, że ta bramka trochę podłamała gości, którzy dobrze weszli w drugą połowę. Jak się okazało do końca meczu to Lech prowadził grę, a Śląsk nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Lecha. Jedyną dobrą szansę dla Sląska na zdobycie gola w tym spotkaniu miał Pawłowski, ale jego uderzenie dobrze obronił Putnocky. Śląsk nieźle wyglądał w defensywie, ale w ofensywie miał problemy ze stwarzaniem dogodnych sytuacji, natomiast Lech mógł podwyższyć prowadzenie, ale nowy napastnik tego zespołu Johansson nie wykorzystał jeszcze z 1,2 dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Lecha. Po tym spotkaniu aktualny vice-mistrz Polski zajmuje 10. miejsce w tabeli, natomiast podopieczni trenera Lavicki są na 6. miejscu. W następnej kolejce Lech zmierzy się na wyjeździe w meczu Derbowym z Wartą, natomiast Śląsk podejmie u siebie Pogoń.