statystykiLECH

Lech ograł Lechię i zabrał jej szansę na mistrzostwo

W 36. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał u siebie Lechię Gdańsk 2:1 i zabrał jej nadzieje na walkę o tytuł mistrzowski. Gola zdobywali Augustyn samobójczą, Michał Mak oraz w doliczonym czasie gry Darko Jevtić.

Mecz lepiej zaczęła Lechia, desygnowany do gry Michał Mak już w pierwszych minutach meczu w Poznaniu popisał się groźnym uderzeniem z dystansu, jednak Burić z najwyższym trudem zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Była to jednak jedyna groźna sytuacja gości w pierwszej połowie. Lech nieznacznie przeważał w tej części gry, ale nie potrafił tego potwierdzić zdobytą bramką. Do końca pierwszej połowy było jednak nudno, a obie drużyny w strugach deszczu nie stworzyły ciekawego widowiska.

Lech w drugiej połowie pierwszy ruszył z animuszem, co opłaciło się w 59. minucie, Tomasik znalazł się z piłką w szesnastce Lecha, ale futbolówka po jego uderzeniu zmierzała obok słupka, jednak z pomocą przyszedł Błażej Augustyn, którego wślizg zmylił Zlatana Alomerovicia i było 1:0. Goście odpowiedzieli w 71. minucie spotkania po fantastycznym trafieniu z woleja. Straty po świetnym dograniu z boku odrobił Michał Mak, dośrodkowywał Mladenović. Gdy wydawało się, że żadna ze stron nie zdoła już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, gospodarze zadali decydujący cios. W doliczonym czasie gry Darko Jevtić znalazł się w sytuacji sam na sam z Alomeroviciem i nie zmarnował dogodnej okazji. Lechia ponownie pokazała, że w końcówce sezonu zadyszka okazała się zbyt duża, przez co straciła szansę na tytuł. W ostatniej serii spotkań gdańszczanie zmierzą się z Jagiellonią na własnym terenie, a Lech w Gliwicach z liderem Piastem.