GORWIS

Która drużyna się przełamie?

W drugim piątkowym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie przed własną publicznością Wisłę Kraków, obie drużyny są w sporym kryzysie sportowym.Gospodarze wygrali ostatnio w 6 kolejce, natomiast goście mają 9 porażek z rzędu.

Górnik przystępuje do tego spotkania po porażce 0:2 z Zagłębiem Lubin, podopieczni Marcina Brosza od ponad 10. kolejek nie zdołali wygrać meczu, mimo to w tabeli są ponad strefą spadkową, ponieważ sporo meczów remisują. Są zespołem najczęściej remisującym w lidze. Zespół z Zabrza nie ma dobrych wspomnień z dwóch ostatnich spotkań z Wisłą, ponieważ oba mecze zakończyły się porażkami Zabrzan tj. 1-2 i ostatnie 0-1. W meczu z” Białą Gwiazdą” trener Brosz nie będzie mógł skorzystać z Michała Koja  oraz Dawida Ściślaka, którzy są kontuzjowani.

Wisła, która przegrała 9 meczów z rzędu ma mimo tej serii powody, aby z optymizmem czekać na mecz z Górnikiem, ponieważ w spotkaniu z Lechią byli zespołem lepszym,a podopiecznym Artura Skowronka brakowało skuteczności i trochę szczęścia, natomiast Wiślakom zdarzają się proste błędy w obronie choć jest ich mniej. Bardzo dobry mecz z Lechią zagrał Damian Pawłowski, który pod nieobecność Kamila Wojtkowskiego jest pierwszym wyborem Artura Skowronka jeśli chodzi o młodzieżowca. W spotkaniu z Górnikiem nie wystąpią Krzysztof Drzazga, David Niepsuj, Vukan Savicević oraz Kamil Wojtkowski, którzy są kontuzjowani.

Sędzią spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.