LEHPLO

Kto wygra w meczu kończącym kolejkę?

W ostatnim meczu 13. Kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie przed własną publicznością Wisłę Płock. Będzie to pojedynek 10 z 14 drużyną ligowej tabeli.

Lechia Gdańsk w ostatnich kolejkach notuje złe wyniki. W 3 ostatnich meczach podopieczni Piotra Stokowca zdobyli 0 punktów przegrywając kolejno ze Śląskiem, Lechem i Legią. Miejsce w tabeli na pewno jest jak na razie poniżej oczekiwań w Gdańsku i poniżej potencjału zespołu, wynika to głównie z tego, że podopieczni Piotra Stokowca są w tym sezonie bardzo nierówni. Sytuacja kadrowa Lechii przed meczem z Wisłą Płock nie jest najlepsza. Trener Stokowiec w meczu z Wisłą Płock nie będzie mógł skorzystać z Udovicicia, Sopoćki, Makowskiego, Nalepy i Kubickiego.

Wisła Płock znajduje się w złej sytuacji punktowej z dorobkiem tylko 10 punktów podopieczni Radosława Sobolewskiego zajmują 14 miejsce w tabeli. W 5 ostatnich meczach Wisła Płock zdobyła zaledwie dwa punkty i gra Wisły Płock nie wyglądała w tych meczach najlepiej. W ostatnich dwóch spotkaniach podopiecznym Radosława Sobolewskiego nie udało się zdobyć bramki. W meczu z Lechią Gdańsk na pewno trener Sobolewski nie będzie mógł skorzystać z Rzeźniczaka.

W poprzednim sezonie oba zespoły w lidze spotkały się dwa razy i oba te mecze wygrała Lechia. Sędzią spotkania będzie Daniel Sylwestrzak. Początek spotkania o 18. Zwycięstwo Lechii pozwoliłoby tej drużynie awansować na 7 miejsce w tabeli, natomiast zwycięstwo Wisły Płock pozwoliłoby tej drużynie zrównać się ilością punktów z Piastem Gliwice i Wartą Poznań.