pucharpolski

Korona w półfinale

Korona Kielce wygrywa z Zagłębiem Lubin po bramkach Rymaniaka i Burdenskiego.

Zdecydowanym faworytem przed tym spotkaniem była Korona. Kielczanie wliczając rozgrywki Pucharu Polski są niepokonani od 10. spotkań. W dodatku drużyna Lettiergo pierwsze spotkanie w Lubinie wygrała 1:0. Pierwszą groźną sytuację stworzyła Korona i od razu objęła w tym meczu prowadzenie. W pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Cvijanović, piłkę przedłużył Kovacević, a Rymaniak nie miał problemu z wykończeniem. Zagłębie stanęło przed bardzo trudnym wyzwaniem by  odrobić stratę dwóch bramek.  Po zdobyciu bramki Korona cofnęła się i dała rozgrywać piłkę gościom, którzy mieli jednak problem by skonstruować jakąś akcje. W 38. minucie Rymaniak zbyt lekko zagrał do bramkarza Korony, ten chcąc wybić piłkę nastrzelił zawodnika Zagłębia, od którego odbiła się piłka i uderzyła w słupek. W tej sytuacji szczęście dopisało Koronie. Chwilę później groźnie z przed pola karnego uderzał Świerczok, ale fantastycznie w bramce zachował się Alomerović. Do końca pierwszej części spotkania nic się już nie wydarzyło.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Cofnięta Korona mądrze czekała co zrobi Zagłębie, a Lubinianie robili nie wiele. W 68. minucie to gospodarze mogli zamknąć mecz, ale mocny strzał z woleja Kosakiewicza minął bramkę. Atakować próbowało też Zagłębie. W 70. minucie po dośrodkowaniu głową uderzył Tuszyński, piłka jednak tylko odbiła się od poprzeczki.  W 82. minucie Korona podwyższyła prowadzenie i pozbawiła gości szans na awans do półfinału Pucharu Polski. Kapitalna dwójkowa akcja Jukicia z Soriano. Włoch w ostatnim momencie zostaje zablokowany, do piłki dopadł Burdenski i pokonał Polacka. W meczu nic więcej się już nie wydarzyło. Korona wygrywa cały dwumecz 3:0 i melduje się w półfinale Pucharu Polski.