Korona pnie się w górę tabeli!

Na inaugurację 12. kolejki głównymi aktorami widowiska byli bramkarze. Maciej Gostomski zwijał się jak w ukropie i uratował nie raz przed stratą bramki swój zespół, natomiast Seweryn Kiełpin zawinił przy pierwszym golu. Ostatecznie kielczanie wygrali 2:0

Płocczanie przyjechali do Kielc po kolejny komplet punktów. W ostatnich czterech meczach zdobyli 10 punktów co pokazywało, że są w formie. A potwierdzeniem tych słów mógł być szybko zdobyty gol, po wrzutce Dominika Furmana bliski pokonania Macieja Gostomskiego był Igor Łasicki. Golkiper Korony popisał się znakomitą paradą.

Ekipa Jerzego Brzęczka nie rezygnowała. Piłkarze z Płocka poczuli „krew” i chcieli wykorzystać dobry moment swojej gry – tak jak Konrad Michalak, którego zatrzymał Gostomski, zdecydowanie najlepszy piłkarz koroniarzy w pierwszych minutach spotkania.

Zmieniło się to w 29. minucie. Ale zaledwie na kilkadziesiąt sekund. Tyle bowiem trwała radość miejscowych po bramce Elia Soriano. Prowadzący zawody Tomasz Kwiatkowski skorzystał z systemu VAR i gola nie uznał – Włoch był na spalonym. Dla gospodarzy był to jak sygnał to ataku. Udało się jeszcze przed zejściem do szatni, a duży w tym udział Seweryna Kiełpina. Z rzutu wolnego uderzył Mateusz Możdżeń, 29-latek miał futbolówkę na rękach, lecz nie zdołał uchronić drużyny przed stratą bramki.

Po zmianie stron zmianie przyjezdni z Mazowsza, podobnie jak na początku meczu, przeważali, wyraźnie spychając kielczan do defensywy.

Przekleństwem gości okazał się Maciej Gostomski. Rozgrywający swój trzeci pojedynek w tym sezonie wychowanek Cartusii Kartuzy był znakomicie dysponowany, co ponownie zaprezentował w 69. minucie, gdy zatrzymał Nico Varele.

Korona podwyższyła rezultat dziesięć minut przed końcem. Ivan Jukić pojawił się na murawie w 78. minucie i chwilę później wpisał się na listę strzelców. Piłka po strzale Radka Dejmka odbiła się od pomocnika i znalazła się w bramce.

Korona utrzymała wynik do końca spotkania i po raz czwarty z rzędu triumfowała u siebie.