Reprezentacja

Kolejne spotkanie z Irlandczykami

Reprezentacja Irlandii, z którą dziś zmierzy się kadra Polski jest ostatnio naszym częstym przeciwnikiem. W ostatnich pięciu latach spotkaliśmy się aż czterokrotnie. Początek kolejnego starcia dziś o 20:45 we Wrocławiu.

Dzisiejszy mecz będzie drugim spotkaniem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Po obiecującym debiucie i remisie 1:1 z Włochami interesująco zapowiada się spotkanie z Irlandią. Być może, jako że jest to mecz towarzyski trener Brzęczek znów wprowadzi na plac boju nowych zawodników. Przypomnijmy, że w piątkowym spotkaniu w reprezentacji zadebiutowali Arkadiusz Reca, Damian Szymański i Rafał Pietrzak. Szczególnie ten pierwszy, mimo kilku drobnych błędów zaliczył solidny występ. Dużo osób ze środowiska piłkarskiego chciałoby ujrzeć w dzisiejszym spotkaniu Krzysztofa Piątka, który robi furorę w włoskiej Serie A. Jego aktualna forma w pełni uprawnia go do tego, by otrzymać szansę zagrania z orzełkiem na piersi.

Przed meczem wiadomo, że bramki biało – czerwonych będzie strzegł dzisiaj Wojciech Szczęsny. Niestety z powodu urazu pleców zgrupowanie reprezentacji musiał opuścić Taras Romańczuk. Piłkarza Jagiellonii Białystok czeka sześć tygodni przerwy. Na urazy narzekają także Piotr Zieliński oraz Jan Bednarek, jednak w ich sprawie decyzja zostanie podjęta po ostatnim treningu, tak jak zapowiedział selekcjoner Brzęczek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jeżeli chodzi o naszych dzisiejszych rywali to reprezentacja Irlandii znajduje się obecnie w kryzysie, i to nie tylko w aspekcie sportowym. W ostatnim spotkaniu w ramach Ligi Narodów UEFA Irlandia przegrała aż 1:4 z reprezentacją Walii. Wcześniej przegrywała również 1:5 z Danią, 0:1 z Turcją oraz 0:2 z Francją. Ostatni raz wygrali 2 czerwca, pokonując 2:1 Stany Zjednoczone.

Do słabej formy dochodzą także konflikty wewnątrz kadry. Jak wiadomo asystent selekcjonera Irlandii Roy Keane jest skłócony z kilkoma piłkarzami kadry. Takie sytuacje na pewno nie wpływają dobrze na atmosferę w szatni. Także kontuzje są problemem drużyny z wyspy s. Patryka. W meczu z Polską z powodu urazów nie zagrają Johnatan Walters, Stephen Ward czy kapitan kadry Seamus Coleman.

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Boris Marhefka ze Słowacji.

Mecz z reprezentacją Irlandii zdaje się być dobrą okazją do sprawdzenia kilku graczy w reprezentacji Polski. W dzisiejszym spotkaniu to ekipa biało – czerwonych jest faworytem. Co pokaże drużyna Brzęczka? Tego dowiemy się dziś wieczorem.

Warto też dodać, że przed szansą rozegrania 100. meczu w drużynie reprezentacji Polski stanie dziś kapitan Robert Lewandowski.