warzag

Kolejna szansa Warty na domowe przełamanie

Czas na 9. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, którą rozpoczniemy w Grodzisku Wielkopolskim. Warta, która od pięciu miesięcy czeka na domowe zwycięstwo zmierzy się z Zagłębiem, który w ostatniej kolejce zdobył pierwszy punkt od początku sierpnia.

Warta z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, a ich dzisiejsi przeciwnicy mają oczko mniej i znajdują się tuż nad strefą spadkową. Obie drużyny mają jeden podstawowy problem: nie potrafią wygrywać na swoim stadionie. Tylko trzy ekipy nie potrafiły pokonać przeciwników u siebie, to właśnie Warta, Zagłębie i Lechia. Trzeba przyznać, że Warta różnie radzi sobie z zespołami z dolnej części tabeli w tym sezonie. Potrafiła wygrać z Miedzią Legnicą czy Koroną Kielce, ale przegrać z Widzewem. W grze zarówno Warty jak i Zagłębia brakuje efektywności.

Warta do tego pojedynku podejdzie w okrojonym składzie, bo kontuzjowani są Jakóbowski, Kiełb i Kieliba, a do ostatnich chwil nie będzie wiadomo czy wystąpi Kopczyński, który na krótko przed rozpoczęciem meczu z Lechią wypadł ze składu.

Zagłębie Lubin podobnie jak Warta cierpi na brak domowych zwycięstw. Na cztery mecze na swoim stadionie, dwa zakończyły się ich porażkami, a kolejne dwa były remisowe. Na początku sezonu wyróżnia się Łukasz Łakomy, który odpowiada za kreatywność swojego zespołu. A ta jest dość mizerna, bo Zagłębie strzeliło tylko cztery bramki w tym sezonie ekstraklasy, z tego dwie wspomniany Łakomy. Jest to najgorszy wynik w całej ekstraklasie. Zdecydowanie lepiej „Miedziowi” radzą sobie na wyjazdach, na których odnieśli dwa zwycięstwa. Są to zwycięstwa z Miedzią i Piastem Gliwice. Przeciwko Warcie na pewno nie zagrają kontuzjowani Zivec i Żubrowski.

Starcie otwierające 9. serię gier rozpocznie się o godzinie 18:00. Sędzią będzie Wojciech Myć.