Christian Gytkjer, Robert Gumny

Jedenastka i antyjedenastka 37.kolejki

Sezon 2019/20 dobiegł końca, pora na pierwsze podsumowania po zakończeniu tego najdłuższego w historii roku piłkarskiego. Zacznijmy od podsumowania ostatniej, bardzo ciekawej kolejki.

Mimo że przed ostatnią kolejką niemal wszystko było rozstrzygnięte, to piłkarze zaserwowali nam ciekawe spotkania, wyróżnić bylo ich ciężko, bo spora grupa zawodników zagrała naprawdę dobrze. Oto najlepsi z nich!

Ofensywa należała do odchodzącego z Lecha Gytkjaera, który w pożegnalnym spotkaniu strzelił dwa gole, gola na wagę wygranej dołożył Brown Forbes dla Rakowa, linie pomocy stanowią 3 gracze Lecha, który rozgromił Jagiellonię 4:0, Kamiński z Tibą zaliczyli po golu i asyście, Szelągowski podobnie w meczu Korony. Ramirez dwukrotnie asystował. Linia obrony to Jończy z Korunem, i dwaj kolejni z Lecha Puchacz i Satka, w bramce bardzo dobry występ zaliczył Forenc.

jedenastki37

Jeśli chodzi o wyróżnienia to postawiliśmy na Christiana Gytkjaera, który po raz ostatni w Lechu pokazał na co go stać strzelając dwukrotnie, mlodziezowcem wybraliśmy Kube Kamińskiego z golem i asystą, najlepszy gol? To rajd i pewny strzał kolejnego młodego zawodnika Daniela Szelągowskiego, meczem kolejki wybraliśmy całkiem ciekawe starcie w Bełchatowie.

wyrożnienia-37

Do jedenastki najgorszych wybraliśmy zawodników, którzy w końcówce sezonu się zdecydowanie nie popisali, którzy pozostawili niesmak na kolejny miesiąc swoim kibicom. Część z tych graczy nie wyszło nawet na drugą połowę swoich spotkań, Tamas strzelił pięknie do swojej bramki, a Wasilewski nie trafił z karnego.

antyjedenastki-37